Włoska marka Bialetti słynie przede wszystkim dzięki swoim unikalnym i wyjątkowo oryginalnym kawiarkom, które od ponad 80-lat skradają serca ludziom na całym świecie. Początek włoskiej marki zaczął się w 1919 roku, kiedy to Alfonso Bialetti otworzył swój pierwszy warsztat w miejscowości Crusinallo we Włoszech. Warsztat przez pierwsze lata zajmował się produkcją aluminiowych półproduktów, które z czasem przeistoczyły się w pełnomocne produkty, które były gotowe na podbicie włoskiego rynku. 

To właśnie wyjątkowa pasja przedsiębiorczości założyciela wykreowała idee dzięki której w roku 1933 – Alfonso Bialetti wpadł na genialny pomysł stworzenia pierwszej kawiarki ciśnieniowej znaną dzisiaj jako Moka Express. Ten wyjątkowy pomysł dał początek bogatej historii marce Bialetti, która zrewolucjonizowała sztukę parzenia kawy sprawiając, że genialna myśl techniczna włoskiej marki zagościła we wszystkich włoskich domach.

Dziś Bialetti to wiodący lider kawiarek ciśnieniowych, które charakteryzują się wyjątkowym designem i wysoką jakością wykonania, dzięki którym marka nawiązuję do wyjątkowego podejścia samego założyciela firmy.