KitchenAid to amerykańska marka, która jest znana ze swoich niezawodnych urządzeń i narzędzi kuchennych. Marka powstała w ubiegłym wieku i została zainspirowana przez inżyniera Herberta Johnsona, który zmechanizował ręczną prace ówczesnych piekarzy. Jego geniusz tkwił na zastosowaniu unikalnej pracy działania maszyny, która odbywała się na zasadzie ruchu ‘planetarnego’. Metoda działania zrewolucjonizowała przemysł piekarniczy poprzez automatyzacje wyrabiania ciasta w sposób dokładny i szybki. Dziś mikser KitchenAid jest niewątpliwym liderem w produkcji kuchennego małego AGD. Ich produkty mają miano niezawodnych, solidnych i wielofunkcyjnych urządzeń, które wyróżniają się wysoką jakością i elegancją. 

Tylko w Mensa Home znajdą Państwo limitowaną edycję kultowych urządzeń z serii Artisan i Loft w jubileuszowej odsłonie Queen of Hearts. Kolekcja łączy w sobie specjalne wydanie legendarnych urządzeń. 

Sprzęt marki KitchenAid – funkcjonalny i wygodny 

Zachęcamy do wyboru zgromadzonych w tej kategorii urządzeń, które znacząco ułatwiają wykonywanie różnych prac kuchennych. Proponowane małe AGD obejmuje sprzęt bazujący na nowoczesnych rozwiązaniach i technologiach, które wpisują się w potrzeby współczesnego, wymagającego klienta. Miksery i inne urządzenia tego typu gwarantują niezawodność i funkcjonalność na wysokim poziomie, dzięki czemu można czerpać z gotowania prawdziwą przyjemność, oszczędzając mnóstwo cennego czasu. Marka KitchenAid znana jest ponadto z jakości i wydajności dostarczanego asortymentu, więc zyskuje się pewność wyboru sprzętu niezawodnego, przystosowanego do intensywnej eksploatacji – z powodzeniem może służyć przez wiele długich lat. 

Małe AGD – szeroka oferta 

Zdajemy sobie sprawę z różnorodnych preferencji i potrzeb klientów, dlatego przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę z elektrycznym sprzętem kuchennym. W sprzedaży dostępny jest niejeden mikser KitchenAid planetarny i ręczny, a także blendery, malaksery, tostery, wyciskarki, czajniki i inne urządzenia małego AGD. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tutaj dokładnie to czego potrzebuje do swojej kuchni. Wszystkie sprzęty są praktyczne i trwałe, ponieważ zostały wykonane z najwyższą starannością jedynie z wysokojakościowych komponentów. Oprócz samych urządzeń oferta obejmuje także przydatne akcesoria i dodatki marki KitchenAid.

Sprzęt KitchenAid – kompleksowe wyposażenie Twojej kuchni

Do niezbędnych elementów wyposażenia kuchni, które dostarcza KitchenAid, można zaliczyć m.in. patelnię. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne modele sygnowane logo amerykańskiej marki, które są wykonane m.in. ze stali nierdzewnej i aluminium. Szeroki wybór rozmiarów pozwala na dobranie egzemplarza z myślą zarówno o jednej osobie, jak i rodzinie. Do sprawnej pracy w kuchni w praktyce konieczne są także roboty kuchenne, np. planetarne albo blendery kielichowe. Czym się one różnią i który z nich wybrać?

Mieszanie płynnych składników, szatkowanie warzyw, rozdrabnianie ciasta, tarcie owoców, mielenie mięsa czy wyciskanie soku to czynności, które można wykonać od początku do końca manualnie. Wymaga to jednak duża energii i czasu, dlatego zdecydowanie lepiej sięgnąć po odpowiednio dobrany robot kuchenny, np. planetarny, który pozwala na błyskawiczną realizację każdej z tych prac. To najbardziej rozbudowane pod względem funkcjonalności urządzenie marki KitchenAid oferowane w naszym sklepie. W nieco mniej możliwości wyposażony jest natomiast blender kielichowy z nożem ze stali nierdzewnej.

Blender kielichowy i inne roboty kuchenne KitchenAid

To urządzenie doskonale nadaje się do przyrządzania m.in. gęstych napojów w rodzaju koktajli, smoothie czy shake’ów. Jest zbudowane z pojemnika zamocowanego na korpusie z silnikiem, który odpowiada za napędzanie bardzo szybko obracającego się ostrza ze stali nierdzewnej. Wystarczy napełnić zawartość zbiornika blendera kielichowego, aby po chwili uzyskać jednorodną, gładką masę – jej płynność jest uzależniona od rodzaju i ilości wykorzystanych owoców bądź warzyw. Podobne napoje można co prawda przygotować również dzięki planetarnemu robotowi kuchennemu, jednak większą precyzję i ergonomię pracy z reguły gwarantuje właśnie blender kielichowy z ostrzem ze stali nierdzewnej.

W każdej kuchni musi znajdować się także czajnik – jeżeli jest nim produkt marki KitchenAid, można mieć pewność, że spełnia nawet najbardziej wygórowane wymagania dotyczące estetyki wykonania, trwałości i praktyczności użytkowania. Piękne i niezwykle efektywne w działaniu urządzenia świetnie wzbogacają przestrzeń pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Zapraszamy do zamawiania czajników, a także robotów kuchennych i blenderów kielichowych.

Roboty planetarne od KitchenAid

Jednym z flagowych produktów amerykańskiej marki jest robot planetarny, który służy do wykonywania wielu czynności, dzięki czemu pozwala na ograniczenie użycia innych urządzeń kuchennych. Nazwa tego sprzętu wynika z mechanizmu jego działania, który polega na pracy mieszadeł przypominającej ruch orbitalny planet. Przekłada się to na wysoką efektywność i pozwala na błyskawiczne oraz precyzyjne ubijanie piany, wyrabianie ciasta czy mieszanie składników. 

Jak wybrać robota planetarnego?

Czym się kierować przy wyborze robota planetarnego KitchenAid? Podstawowym parametrem sprzętu jest osiągana przez niego średnia moc, która wynosi 300 W dzięki niej urządzenie radzi sobie z ugniataniem gęstych substancji, np. ciast na chleb, a także mieleniem mięsa czy rozdrabnianiem warzyw i owoców.

Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest pojemność misy roboczej – należy ją dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, czyli przede wszystkim do ilości przygotowywanego jedzenia. Jeżeli często przyrządza się posiłki dla całej, kilkuosobowej rodziny czy dużej liczby gości, polecany jest wybór robota planetarnego wyposażonego w misę roboczą o dużej pojemności. Dzięki temu można mieć pewność, że podczas ubijania piany albo rozdrabniania czy mieszania składników zmieszczą się one w naczyniu.

Inne warte uwagi wyposażenie ponadpodstawowe mogące się znajdować w zestawie wraz z robotem planetarnym to np. dodatkowa misa, przystawka do robienia mąki, makaronu, mięs oraz sokowirówka, Te i wiele innych rozwiązań zostało zastosowanych w oferowanych urządzeniach marki KitchenAid.

Mensa Home oferuje trzy modele urządzenia: Classic, Aristan i Aristan 7, które różnią się pomiędzy sobą zarówno wyposażeniem jak i pojemnością dzieży. Największą popularnością wśród wymienionych, cieszy się Aristan, dostępny w trzech wersjach: 125,175 oraz 185. Model 125 charakteryzuje się najskromniejszym wyposażeniem – rózgą, hakiem, mieszadłem oraz dzieżą o pojemności 4,8 litra. Z kolei w skład 175 wchodzą duża i mała dzieża, hak, dwa mieszadła oraz osłona na odzież. Dodatkowy, specjalny otwór do dodawania składników sprawia, że produkty sypkie, takie jak np. mąka nie unoszą się w powietrzu. Oprócz analogicznych do modelu 175 elementów, 185 wzbogacony został o mieszadło ze stali nierdzewnej, które bez problemu można myć w zmywarce. Classic pod względem wyposażenia jest zbliżony do Aristan 125, jednak jego dzieża jest nieznacznie mniejsza, a jej pojemność wynosi 4,3 litra, nie posiada ona jednak uchwytu. Z kolei ostatnia z dostępnych wersji, jaką jest Aristan 7 oprócz rózgi, mieszadła, haka oraz osłony odzieży, dysponuje największą dzieżą o pojemności 6,9 litra.  Do każdego z zaprezentowanych modeli urządzenia dostępne są przystawki, które w prosty i szybki sposób pozwolą na przygotowanie domowego makaronu, chleba, zmielenie mięsa oraz odżywczego i smacznego soku lub sorbetu.

 

Sortuj wg. kolorów