Nie ma na świecie wielu marek, które mogą pochwalić się ponad 270-letnią tradycją w odnoszeniu sukcesów. Rzadkością są też firmy, nawet w Niemczech, które nadawały tempo rewolucji przemysłowej. Przedsiębiorstw, które poza zwykłymi wzlotami i upadkami w gospodarce, przetrwały również poważne kryzysy historyczne, jak na przykład Rewolucja Francuska, czy dwie Wojny Światowe, jest równie mało. Marka Villeroy & Boch w swojej historii przetrwała wszystkie te wydarzenia. A w trakcie ostatnich 270-ciu lat swojej działalności „zdemokratyzowała” ceramikę, produkując wysokiej jakości zastawy stołowe, początkowo dla arystokracji, a dziś dostępne już dla dużej części społeczeństwa.

Charakterystyczny styl porcelany Villeroy & Boch to połączenie francuskiego wyczucia stylu z niemiecką jakością - jest to typowe dla tej firmy od samego początku jej działalności, gdyż powstała ona niemal w sercu Europy: na przecięciu dróg między Francją, Luksemburgiem i Niemcami.

Pierwszą fabrykę założył François Boch w 1748 roku w malutkiej francuskiej wiosce Audun le Tiche. To właśnie tam rozpoczęła się historia marki. Następne pokolenia rozszerzały działalność otwierając kolejne fabryki: w Luxemburgu oraz w niedaleko położonym Mettlach. W 1836 roku Jean François Boch połączył swoją nowoczesną fabrykę z konkurencją manufakturą Nicolasa Villeroy’a. W efekcie fuzji powstała fabryka porcelany Villeroy&Boch. Dziś produkty marki Villeroy&Boch można znaleźć w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, Tokio, Dubaju i wielu innych stolicach całego świata.

W czym tkwi tajemnica sukcesu niemieckiego producenta?

Na niewątpliwy sukces wpłynęła wysoka jakość materiałów, które od samego początku firma wykorzystuje do produkcji swoich artykułów. Jednym z najbardziej wyrafinowanych gatunków porcelany, który marka Villeroy&Boch stosuje do produkcji swoich naczyń jest Premium Bone Porcelain, czyli porcelana kostna. W trakcie produkcji dodaje się do niej specjalną mączkę kostną, dzięki czemu porcelana ta jest naprawdę cienka, a przy tym bardzo wytrzymała.

Artykuły wykonane z porcelany kostnej charakteryzują się też czystym i ciepłym odcieniem bieli oraz delikatnym połyskiem. Dlatego z tego gatunku porcelany wykonywane są najczęściej kolekcje klasyczne oraz wieczorowe. Co ważne, produkty wykonane z tej porcelany nadają się do użycia w mikrofalówce oraz można je myć w zmywarce. Linie dedykowane do codziennego użytku, bardziej rustykalne w charakterze lub te zupełnie nowoczesne, wykonywane są ze specjalnego gatunku porcelany wymyślonego przez markę Villeroy & Boch, czyli Premium Porcelain. Jest to porcelana mająca już znacznie cieplejszy, śmietankowy odcień i delikatny, przytulny połysk. Z natury naczynia te są nieco grubsze, dzięki czemu doskonale nadają się do codziennego użytku. Bez żadnych ograniczeń można wkładać je do zmywarki, jak i do mikrofalówki. Kolekcje wykonane właśnie z tego gatunku porcelany mają także wiele praktycznych elementów, które z pewnością będziemy wykorzystywać na co dzień.

Villeroy & Boch jest również twórcą zrównoważonych produktów, tak aby klienci mogli również odgrywać swoją rolę w ochronie środowiska. Produkty porcelanowe są trwałe. Dzięki porcelanowym kubkom i miseczkom na wynos „ToGo” oraz szklanym słomkom do napojów dział zastawy stołowej firmy Villeroy & Boch wyznacza trendy w zakresie zrównoważonych produktów.

Produkty Villeroy & Boch w Mensa Home 

W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór wyrobów Villeroy & Boch, które w swojej kategorii od lat są synonimem najwyższej jakości. To jedyne w swoim rodzaju elementy zastawy stołowej i sztućce zachwycające niepowtarzalnym i eleganckim designem, trwałością oraz funkcjonalnością użytkowania. Artykuły, których autoryzowanym sprzedawcą jest nasz sklep internetowy Mensa Home, doskonale nadają się nawet na najbardziej wystawne i eleganckie przyjęcia oraz inne wydarzenia wymagające atrakcyjnej oprawy. 

Produkty Villeroy&Boch są bardzo różnorodne. Asortyment marki obejmuje m.in. kieliszki i szklanki do alkoholi, dekoracje wnętrz, rozmaite lampy czy naczynia do pieczenia. Łączy je jedno: kunsztowny design i najwyższa jakość, której synonimem są zarówno materiały, jak i samo wykonanie oferowanych wyrobów. To dopracowane w najmniejszych szczegółach wyposażenie doceniane nawet przez najbardziej wymagających klientów, których autoryzowanym sprzedawcą jest nasz sklep. 

W parze z elegancją idzie uniwersalność artykułów Villeroy & Boch. Szeroki wybór produktów, które w swojej klasie całkowicie słusznie uznawane są za synonim najwyższej jakości, pozwala na dobranie ich pod kątem potrzeb właścicieli zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Z powodzeniem można je dopasować także do pomieszczeń o industrialnym czy rustykalnym charakterze.

Wyroby Villeroy & Boch – wysoka jakość i różnorodność

Z Mensa Home oraz marką Villeroy & Boch skomponują Państwo nakrycie całego stołu. Porcelanowa zastawa stołowa to oczywiście flagowy wyrób niemieckiego producenta, ale w ofercie znajdą Państwo również szkło do alkoholu oraz naczynia do serwowania potraw. Dzięki temu można mieć pewność, że każde przyjęcie będzie miało właściwą, spójną wizualnie oprawę. Duża różnorodność pozwala na dobór artykułów do każdego wnętrza – zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Sztućce, talerze czy filiżanki Villeroy & Boch mogą same w sobie upiększać stół, jednak aranżację doskonale dopełnią przepiękne serwetki, bieżniki i świeczniki, które wprowadzają do wnętrza pożądany klimat. Warto pamiętać, że niemiecki producent wytwarza nie tylko elementy zastawy stołowej, ale także dekoracje do różnych pomieszczań, a w tym lampki, tematyczne figurki, osłonki na doniczki czy porcelanowe pojemniki.

Zastawa stołowa i dodatki do każdego wnętrza

Dlaczego warto skompletować wyposażenie z marką Villeroy & Boch? Niemiecki producent zadbał o to, by ze znakomitą zastawą stołową nie musieli się Państwo rozstawać nawet na szczególne okazje, wymagające tematycznych dekoracji. Właśnie dlatego stworzył wyjątkową kolekcję porcelany oraz dekoracji na Wielkanoc i Boże Narodzenie. To między innymi przepięknie malowane filiżanki, spodki i miseczki, które wprowadzą do każdego wnętrza nieco uśmiechu i radości. Wybierzcie zatem Państwo potrzebne elementy zastawy stołowej od niemieckiego producenta Villeroy & Boch, by być przygotowanym na każdą okazję!