Chcąc przyrządzać zdrowsze posiłki, bogate w cenne składniki odżywcze i witaminy, trzeba dysponować odpowiednimi naczyniami. Z pewnością są nimi garnki do gotowania na parze. Z nimi dania będą smaczne, pozbawione nadmiaru tłuszczu i zachowają wartościowe minerały, które podczas standardowej obróbki cieplnej mogą ulec zniszczeniu. W tej kategorii przygotowano produkty przydatne podczas kulinarnych eksperymentów i stworzone przez renomowane marki, cenione w branży gastronomicznej. Oto dlaczego warto je mieć w swojej kuchni!

Garnki do gotowania na parze... czyli jakie?

To zestawy zawierające garnki, wkłady z odpowiednio rozmieszczonymi dziurkami, przez które para swobodnie się przedostaje oraz pokrywki – są one niezbędne do tego typu gotowania i zapewniają efektywną obróbkę termiczną. Możliwy jest także zakup poszczególnych elementów oddzielnie, aby stworzyć komplet własnych akcesoriów kuchennych, trzeba jednak zwrócić uwagę na średnicę i kształt. A te są różne, dlatego każdy ma szansę zaopatrzyć się w potrzebne naczynia, niezależnie od tego, czy prowadzi profesjonalny lokal gastronomiczny, gotuje dla wielu osób, czy wyłącznie dla siebie. Oferowane garnki do gotowania na parze są:

  • wykonane z wysokiej jakości materiałów – to stal nierdzewna odporna na korozję i działanie kwasów spożywczych,
  • łatwe do utrzymania w czystości – ich gładka powierzchnia sprawia, że zabrudzenia nie przywierają i szybko da się je usunąć, większość z naczyń dostępnych w tej kategorii można myć w zmywarce,
  • uniwersalne – mogą być używane na wszystkich rodzajach kuchenek – indukcyjnych, elektrycznych i gazowych,
  • eleganckie – warto zwrócić uwagę na nowoczesny design garnków do gotowania na parze,
  • praktyczne – odpowiadają za to nienagrzewające się, poręczne uchwyty, dno odporne na przypalenia, obecność przydatnych akcesoriów dodatkowych, takich jak termometr do sprawdzania temperatury przyrządzanych dań.

Uniwersalne garnki nie tylko do gotowania na parze

Wiele z oferowanych garnków do gotowania na parze można wykorzystać w piekarniku, niektóre przydadzą się również do smażenia czy duszenia potraw. Wyróżnia je imponująca odporność na zarysowania i przebarwienia, a także skład pozbawiony toksycznych metali ciężkich. Dzięki nim przyrządzane posiłki będą zdrowe, ale i smaczne – możliwość precyzyjnego kontrolowania temperatury pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty, zachować naturalny smak i kolor warzyw, mięs czy ryb. Warto mieć w swojej kuchni choć jedno takie naczynie!

Bogaty wybór garnków – z nimi gotowanie na parze to prawdziwa przyjemność

W tej kategorii znajduje się zróżnicowany asortyment – to naczynia do gotowania na parze, wkłady do przyrządzania makaronu ułatwiające jego odcedzanie, uniwersalne brytfanny oraz garnki do szparagów i kompletne, kilkuelementowe zestawy. Dzięki nim codzienne przygotowywanie domowych posiłków stanie się świetną zabawą i da fenomenalne rezultaty w postaci smacznych, zdrowych i pięknie wyglądających dań. Warto już dziś złożyć zamówienie na te kuchenne produkty od renomowanych marek.