Podstawą każdej, dobrze wyposażonej kuchni są garnki. Najpopularniejsze zdecydowanie są te, wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, które zachowują świetny wygląd przed długie lata. Kolekcje marki WMF wykonane ze specjalnej stali Cromargan® różnią się między sobą grubością i dodatkowymi elementami. Wspólną cechą wszystkich kolekcji jest dno transtermiczne, które świetnie przewodzi ciepło oraz możliwość mycia w zmywarce. Concento czy Gourmet Plus wykonane w całości ze stali nierdzewnej poza możliwością gotowania na każdym rodzaju kuchenki, sprawdzą się także w piekarniku. Serie takie jak Function4, Quality One czy Premium One dzięki specjalnie zabezpieczonym uchwytom w technologii Cool+, które nie nagrzewają się powyżej 36 st. Celsjusza będą niezwykle praktyczne podczas codziennego użytku. Wszyscy Ci, którzy cenią sobie małe naczynia z pewnością zwrócą uwagę na garnki Mini idealne do przygotowywania małych porcji oraz odgrzewania wcześniej ugotowanych potraw.

Amatorzy gotowania pokochają garnki Fusiontec ze specjalnego materiału o tej samej nazwie. Połączenie stali i roztworu mineralnego czyni powierzchnie garnków twardą, odporną na zarysowania, higieniczną oraz łatwą w czyszczeniu. Stonowane kolory linii Mineral przywodzą na myśl kolory ziemi, eleganckie i intrygujące.

Marka Zwilling proponuje garnki na sztuki oraz komplety wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10 w niezwykle nowoczesnym i designerskim wykonaniu. Specjalne trójwarstwowe dno zapewnia idealną dystrybucję ciepła, a miarki z oznaczeniem w środku będą bardzo praktyczne podczas odmierzania składników.

Żeliwne garnki francuskich producentów Le Creuset oraz STAUB to zakup na lata. Żeliwo bowiem jest materiałem niezwykle zdrowym, nie wchodzącym w reakcję z przygotowywanymi potrawami, a odpowiednio konserwowany będzie służyć naprawdę długo. Intensywne barwy brytfann i garnków sprawiają, że naczynia będą nie tylko ładne, ale także będą świetną ozdobą i nadają się do bezpośredniego serwowania potraw na stole.