Nakrycie stołu najlepiej zacząć od wyboru zastawy stołowej, do której w następnych etapach będziemy dobierać kolejne elementy. Pierwszym wyborem powinny być płaski talerze.  W naszym sklepie internetowym znajdziecie zarówno ekskluzywne kolekcje z najbardziej szlachetnych materiałów jak porcelana kostna producentów Villeroy&Boch czy Wedgwood, a także światowej sławy klasyczne serwisy jak Biała Maria czy Sanssouci marki Rosenthal. Szukając ponadczasowej i niezobowiązującej zastawy nie można przejść obojętnie obok kolekcji ASA Selection. Wielbicielom szkła przypadną do gustu wyroby marki Leonardo oraz Vidivi. 

Kompletowanie podstawowej zastawy warto zacząć od wyboru dużych talerzy, które będą najbardziej uniwersalne. Standardowo wykorzystuje się takie, o średnicy 26-27cm, które są bazą i będą służyć zarówno do serwowania dań obiadowych, jak i kolacji. Kolejno nakrycie dopełniamy mniejszym talerzem o średnicy ok. 21cm służącym do przystawek. Taki talerz będzie także świetnym rozwiązaniem podczas śniadania czy podwieczorku. Ostatnim elementem są talerze głębokie, które z powodzeniem możemy zastąpić miską tworząc bardziej nowoczesną zastawę. Średniej wielkości miski sprawdzą się także do serwowania musli, sałatek owocowych, deserów czy ulubionych przekąsek, takich jak orzechy, które zawsze warto mieć pod ręką.

Podczas bardziej uroczystych posiłków warto dopełnić nakrycie małym talerzykiem na pieczywo, który umieszczamy razem z nożem do masła u góry, po lewej stronie.

Kubki czy filiżanki zarówno do herbaty, jak i do kawy powinny znajdować się po prawej stronie. Jeśli jednak nasz stół nie jest zbyt dużych rozmiarów, nakrycie deserowe możemy rozłożyć po głównym posiłku. Duże filiżanki będą z pewnością przydatne jeśli jesteśmy amatorami sporej kawy czy herbaty, np. podczas śniadania. Wysokie i duże kubki to odpowiednia propozycja dla tych, którzy lubią mieć pod ręką ulubiony napój. Kubki termiczne ze stali nierdzewnej oraz porcelanowe kubki podróżne to obowiązkowa pozycja dla wszystkich zabieganych osób dbających o ograniczenie jednorazowych naczyń i lubiących delektować się napojem poza domem.

Elegancka i praktyczna zastawa stołowa

Głównym zadaniem każdej zastawy stołowej jest umożliwienie spożywania i serwowania dań. Stosuje się je do podawania jedzenia w trakcie posiłku – nasze wyroby świetnie spisują się podczas pierwszego i drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Z powodzeniem wykorzystują je osoby indywidualne w swoich mieszkaniach i z chęcią sięgają po nie wszelkiego rodzaju lokale gastronomiczne. Zachęcamy do zamawiania naszych filiżanek, kubków, zaparzaczy do kawy, cukierniczek i kompletnych zestawów porcelanowych właścicieli i menadżerów restauracji, kawiarni, cukierni, barów, stołówek i innych miejsc, w których podaje się klientom oraz gościom jedzenie.

Piękne i funkcjonalne filiżanki, kubki, zaparzacze do kawy i cukierniczki

W skład każdej zastawy stołowej wchodzą zarówno rozmaite naczynia, jak i sztućce do podawania i spożywania posiłków. Jej podstawowym elementami są zatem noże, łyżki i łyżeczki oraz widelce, których kształty i wielkość powinny być dopasowane do konkretnego dania. Inne wyroby stosuje się do jednodaniowego śniadania niż w trakcie wystawnego, bogatego obiadu. Pod tym kątem powinno się dobierać także pozostałe części składowe zestawu porcelanowego czy szklanego, takie jak filiżanki, kubki, zaparzacze do kawy czy cukierniczki.

Zdajemy sobie sprawę z różnorodności potrzeb i okazji, z myślą, o których nasi klienci kupują zastawę stołową, w związku z czym oferujemy ją w bardzo wielu odmianach. W zależności od indywidualnych wymagań i stylistyki wykończenia danego pomieszczenia zdecyduj się na eleganckie i pełne kunsztu zestawy porcelanowe z elementami ozdobnymi lub minimalistyczne komplety, które doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Pod względem ilości i pojemności filiżanki, kubki, zaparzacze do kawy czy cukierniczki powinny zostać dopasowane także do liczby osób zasiadających przy stole i spożywających posiłek.

Zastawa stołowa na każdą okazję

Bez względu na cenę, design i rodzaj zamówionej zastawy stołowej nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością wykonania i piękną estetyką. Atrakcyjnie prezentujące się elementy zjawiskowo wyglądają rozłożone na stole, jednak tak samo dobrze spisują się jako dekoracje pomieszczenia znajdujące się na półce w szklanej szafie.