Nakrycie stołu najlepiej zacząć od wyboru zastawy stołowej, do której w następnych etapach będziemy dobierać kolejne elementy. Pierwszym wyborem powinny być płaski talerze.  W naszym sklepie internetowym znajdziecie zarówno ekskluzywne kolekcje z najbardziej szlachetnych materiałów jak porcelana kostna producentów Villeroy&Boch czy Wedgwood, a także światowej sławy klasyczne serwisy jak Biała Maria czy Sanssouci marki Rosenthal. Szukając ponadczasowej i niezobowiązującej zastawy nie można przejść obojętnie obok kolekcji ASA Selection. Wielbicielom szkła przypadną do gustu wyroby marki Leonardo oraz Vidivi. 

Kompletowanie podstawowej zastawy warto zacząć od wyboru dużych talerzy, które będą najbardziej uniwersalne. Standardowo wykorzystuje się takie, o średnicy 26-27cm, które są bazą i będą służyć zarówno do serwowania dań obiadowych, jak i kolacji. Kolejno nakrycie dopełniamy mniejszym talerzem o średnicy ok. 21cm służącym do przystawek. Taki talerz będzie także świetnym rozwiązaniem podczas śniadania czy podwieczorku. Ostatnim elementem są talerze głębokie, które z powodzeniem możemy zastąpić miską tworząc bardziej nowoczesną zastawę. Średniej wielkości miski sprawdzą się także do serwowania musli, sałatek owocowych, deserów czy ulubionych przekąsek, takich jak orzechy, które zawsze warto mieć pod ręką.

Podczas bardziej uroczystych posiłków warto dopełnić nakrycie małym talerzykiem na pieczywo, który umieszczamy razem z nożem do masła u góry, po lewej stronie.

Kubki czy filiżanki zarówno do herbaty, jak i do kawy powinny znajdować się po prawej stronie. Jeśli jednak nasz stół nie jest zbyt dużych rozmiarów, nakrycie deserowe możemy rozłożyć po głównym posiłku. Duże filiżanki będą z pewnością przydatne jeśli jesteśmy amatorami sporej kawy czy herbaty, np. podczas śniadania. Wysokie i duże kubki to odpowiednia propozycja dla tych, którzy lubią mieć pod ręką ulubiony napój. Kubki termiczne ze stali nierdzewnej oraz porcelanowe kubki podróżne to obowiązkowa pozycja dla wszystkich zabieganych osób dbających o ograniczenie jednorazowych naczyń i lubiących delektować się napojem poza domem.