Wybierając dostępne w naszej ofercie patelnie żeliwne, stawiasz na najwyższą jakość i funkcjonalność w atrakcyjnej cenie. Zakup preferowany model, np. głęboki, na którym przyrządzisz ulubione potrawy smażone, ale też sosy i duszone mięsa. Jesteśmy pewni, że znajdziesz idealną patelnie wpisującą się w Twoje potrzeby.

Patelnia żeliwna – ponadczasowa trwałość i wszechstronność

Zalety tych naczyń są znane od dawna. Wśród największych korzyści z ich zastosowania wymienia się m.in. wyjątkową trwałość. Zarówno płytka, jak i głęboka patelnia żeliwna jest bardziej trwalsza na uszkodzenia mechaniczne, a twardość materiału sprawia, że niestraszne są jej odkształcenia czy wybrzuszenia. Perfekcyjnie nadaje się do smażenia mięs również dlatego, że cechuje się wyjątkowo równą powierzchnią.
Kolejnym atutem jest powolne nagrzewanie się i kumulowanie ciepła. Dzięki temu możliwe staje się duszenie sosów, warzyw bądź gotowanie, co pozwala wydobywać z poszczególnych składników najlepsze smaki i aromaty. Wystarczy wiedzieć, jak posługiwać się głęboką czy płytką patelnią żeliwną, żeby móc przygotowywać wyborne potrawy smażone oraz cieszyć się funkcjonalnością zakupionego w MensaHome wyposażenia swojej kuchni.

Szeroki wybór patelni żeliwnych

Zgromadzone w asortymencie głębokie patelnie żeliwne poza wysoką jakością wykonania i wszechstronnością zastosowania są też atrakcyjne wizualnie. W sprzedaży dostępne są stylowe i profesjonalnie wyprofilowane modele w bardzo wielu kolorach. O efektownym wyglądzie, ale i wygodzie przyrządzania smażonych i innych potraw przesądzają m.in. ergonomiczne, drewniane uchwyty wyróżniajace się swoją nietuzinkową stylistyką. W przypadku niektórych wersji możesz liczyć też na obecność dodatkowych rączek.

Oprócz tego dystrybuujemy wysokojakościowe odmiany grillowe czy specjalne egzemplarze do sosów. Wybierając naszą ofertę, możesz liczyć na szeroki wybór średnic i pojemności oraz dostępność modeli pozwalających na smażenie potraw na kuchenkach indukcyjnych.