Jeśli poszukują Państwo kieliszków do wódki lub likieru, niniejsza kategoria jest zbiorem różnorodnych propozycji wysokiej jakości – pojedynczych lub w praktycznych zestawach po 2, 4 lub 6 szt. To produkty z atrakcyjnymi, wielokolorowymi nadrukami lub bez, wykonane z przeźroczystego albo kolorowego szkła czy stali nierdzewnej. W ofercie znajdują się naczynia o zróżnicowanym wzornictwie oraz różnej pojemności. Jedną z najczęściej wybieranych jest jednak opcja 50 ml. Zamówione przez Państwa wyroby będą niezastąpione podczas urodzin urządzanych w domu lub innych rodzinnych uroczystości.

Kieliszki do wódki – solidne i estetyczne

Nie ulega wątpliwości, że alkohol przyjemniej pije się z ładnych naczyń. W niniejszej kategorii można znaleźć tradycyjne, niskie i wąskie kieliszki do wódki. Zwykle mają one grube dno, które sprawia wrażenie solidności. Jednak minimalistyczne, proste wyroby z cieńszymi ściankami również mają swój urok i jeśli są wykonane z wysokiej jakości szkła, będą równie trwałe. W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o tym, że kieliszek z nóżką używa się raczej do likierów i kolorowej wódki, a bez – do czystej.

Możliwości do wyboru jest naprawdę sporo – mogą Państwo zdecydować się między innymi na wyrób w wytłaczany wzór plastrów miodu, geometryczne szlify lub stalowe kieliszki o mosiężnym wykończeniu. Kupując wysokiej jakości naczynia w zestawie, zyskuje się pasujący do siebie, estetyczny komplet utrzymany w jednolitej stylistyce. To ważne, gdy domownikom zależy na wizualnie atrakcyjnym i spójnym wyposażeniu kuchni.

Komplety kieliszków i pojedyncze egzemplarze

Marka Mensa Home oferuje wyselekcjonowane produkty do dekoracji stołu, które są trwałe i niezwykle estetyczne. Do jej asortymentu trafiają wyłącznie wyroby wykonane z cienkiego lub grubego szkła, które są odporne na drobne uszkodzenia, dzięki czemu posłużą Państwu dobrze przez długi czas. Oferta obejmuje komplety kieliszków do wódki i likieru zawierające kilka sztuk produktów o różnej pojemności. Można je zakupić także pojedynczo, samodzielnie tworząc stylowy zestaw przeznaczony na specjalne okazje.
Oprócz wyrobów z grubego szkła sklep przygotował także kieliszki do likieru i wódki wykonane ze stali nierdzewnej. Mogą Państwo zakupić komplet tych nowoczesnych produktów z oferty Mensa Home, a także w salonach stacjonarnych w kilku miastach w Polsce. Niezależnie od materiału wykorzystanego w trakcie produkcji wszystkie naczynia sprostają normom jakościowym wymagających koneserów trunków. 

Różnorodna pojemność kieliszków do wódki i likieru

Do spożywania wódki oraz likierów zalecane są naczynia małe i niskie, które występują w ofercie Mensa Home w wielu wersjach. Nie bez znaczenia jest także pojemność kieliszków, która powinna wynosić nie więcej, niż 50 mililitrów. Jednak obecnie mają też Państwo do dyspozycji modele większe, przeznaczone do picia podwójnych porcji trunków, jakie przydają się zwłaszcza w lokalach gastronomicznych. Warto sprawdzić zwłaszcza wyroby z grubego szkła kryształowego z fasetowanymi dekoracjami na powierzchni, które wyróżniają się stylistyką retro.