W tej kategorii prezentujemy duży wybór kieliszków do białego wina, których odpowiednie właściwości pozwalają jak najlepiej cieszyć się tego rodzaju napojem. Wybór szkła to nie tylko kwestia prezentacji wizualnej i związanego z podawaniem alkoholu savoir-vivre’u. Wiele rodzajów dostępnych produktów wynika z tego, że dany trunek nabiera odpowiedniego aromatu i smaku, gdy wlewany jest do naczynia o najbardziej eksponującym te właściwości kształcie. Poza funkcjonalnością, te elementy zastawy przygotowano w taki sposób, żeby cieszyły oko zarówno wielbicieli podawania napoju w tradycyjnym stylu, jak i lubiących nowoczesne i nieoczywiste designerskie rozwiązania. 

Jakie właściwości mają kieliszki do wina białego? 

Ich forma składa się najczęściej z dość smukłej czaszy i długiej nóżki, a krawędzie delikatnie rozchylają się ku górze. Kieliszki do wina białego są mniejsze niż te, do których nalewa się czerwone. Wynika to z delikatnego zapachu trunku, który jest bardziej wyczuwalny w naczyniu o niedużej pojemności. Nie wymaga on też kontaktu z powietrzem. Rozmiary sprzyjają utrzymaniu niskiej temperatury oraz zachowaniu aromatu. 

Różne rodzaje kieliszków do białego wina 

Dostępne w naszej kolekcji produkty spełniają wszystkie powyższe wymagania, ale równocześnie zadbano o ich artystyczne wykończenie pozwalające im dobrze prezentować się na stole. W niektórych wypadkach kieliszki do białego wina zdobią skomplikowane szlify, mające tradycyjny charakter, ale także nasuwające skojarzenia z nowoczesną abstrakcją. 

Inne pozbawione są podobnych zdobień, jednak sam kształt nadaje im ciekawego wyglądu. Ciekawe i praktyczne ścięcie czaszy pod skosem albo złote wykończenia sprawią, że Twoja zastawa kieliszków do białego wina będzie zwracać uwagę. W Mensa Home znajdziesz również pasujące do tych wyrobów karafki, tworzące razem piękne kompozycje. Do wyboru są także modele w różnych wersjach kolorystycznych, które nadają znajdującemu się w środku trunkowi specyficzną barwę, i w mniejszych czy większych rozmiarach. Ich cena wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. 

Kieliszki do różnych rodzajów wina 

Przez nasz sklep internetowy zamówisz nie tylko kieliszki do wina białego, ale też czerwonego oraz wódki, likieru, szampana czy koktajli. Dostępne są również inne naczynia do picia alkoholu, jak kufle, szklanki czy dzbanki, a także niezbędne barowe akcesoria i kuchenne dodatki. Dzięki temu bez trudu skomponujesz spójną wizualnie kolekcję. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz szkło, które najbardziej trafia w Twój gust!