W tej kategorii prezentujemy duży wybór kieliszków do białego wina, których odpowiednie właściwości pozwalają jak najlepiej cieszyć się tego rodzaju napojem. Wybór szkła to nie tylko kwestia prezentacji wizualnej i związanego z podawaniem alkoholu savoir-vivre’u. Wiele rodzajów dostępnych produktów wynika z tego, że dany trunek nabiera odpowiedniego aromatu i smaku, gdy wlewany jest do naczynia o najbardziej eksponującym te właściwości kształcie. Poza funkcjonalnością, te elementy zastawy przygotowano w taki sposób, żeby cieszyły oko zarówno wielbicieli podawania napoju w tradycyjnym stylu, jak i lubiących nowoczesne i nieoczywiste designerskie rozwiązania. 

Dobrze schłodzone orzeźwiające wino białe jest rodzajem trunku, który pasuje do wielu potraw słodkich oraz wytrawnych. Z wykorzystaniem odpowiednich, dobrze wyprofilowanych kieliszków mogą Państwo jeszcze lepiej zaakcentować jego aromat oraz smak. W sklepie online Mensa Home, a także salonach stacjonarnych marki znajduje się szeroki wybór zastawy stołowej klasy premium, która jest nie tylko funkcjonalna, ale też bardzo stylowa. Produkty te przeznaczone do spożywania tego popularnego napoju są nie tylko piękne, ale też trwałe.

Jakie właściwości mają kieliszki do wina białego? 

Ich forma składa się najczęściej z dość smukłej czaszy i długiej nóżki, a krawędzie delikatnie rozchylają się ku górze. Kieliszki do wina białego są mniejsze niż te, do których nalewa się czerwone. Wynika to z delikatnego zapachu trunku, który jest bardziej wyczuwalny w naczyniu o niedużej pojemności. Nie wymaga on też kontaktu z powietrzem. Rozmiary sprzyjają utrzymaniu niskiej temperatury oraz zachowaniu aromatu. 

Kieliszki dla koneserów białego wina

Historia wina sięga odległej przeszłości. Szlachetny biały i czerwony trunek był produkowany oraz spożywany w pierwszej kolejności m.in. w krajach basenu Morza Śródziemnego oraz na Bliskim Wschodzie. Kiedyś do jego degustacji stosowano proste, gliniane naczynia. Dziś koneserzy wiedzą już, że wybierając ten niezwykle aromatyczny napój, warto sięgnąć także po stylowe kieliszki o ściśle określonym kształcie. Właściwie dobrane szkło stołowe jest nie tylko elegancką ozdobą, pomagającą zadbać o odpowiedni nastrój w czasie kosztowania szlachetnego trunku. Może ono też pozytywnie wpłynąć na jego smak i aromat.

Różne rodzaje kieliszków do białego wina 

Dostępne w naszej kolekcji produkty spełniają wszystkie powyższe wymagania, ale równocześnie zadbano o ich artystyczne wykończenie pozwalające im dobrze prezentować się na stole. W niektórych wypadkach kieliszki do białego wina zdobią skomplikowane szlify, mające tradycyjny charakter, ale także nasuwające skojarzenia z nowoczesną abstrakcją. 

Inne pozbawione są podobnych zdobień, jednak sam kształt nadaje im ciekawego wyglądu. Ciekawe i praktyczne ścięcie czaszy pod skosem albo złote wykończenia sprawią, że Twoja zastawa kieliszków do białego wina będzie zwracać uwagę. W Mensa Home znajdziesz również pasujące do tych wyrobów karafki, tworzące razem piękne kompozycje. Do wyboru są także modele w różnych wersjach kolorystycznych, które nadają znajdującemu się w środku trunkowi specyficzną barwę, i w mniejszych czy większych rozmiarach. Ich cena wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Zastawa stołowa do wina białego – kieliszki

Mensa Home jest siecią salonów wnętrzarskich, w której asortymencie znajdują się wszystkie elementy zastawy stołowej, jakie przydadzą się na wystawne przyjęcie. Przeznaczone do wina białego kieliszki z oferty, a także produkty do innych rodzajów tego wyśmienitego trunku są estetyczne i solidne, przez co ich zakup do świetna inwestycja na lata. Jeśli cenią Państwo aranżację stołu retro, warto zdecydować się na modele utrzymane w takiej stylistyce, które znajdują się w sklepie w różnych interesujących wersjach. 

Prezentowane tutaj kieliszki do wina białego można wykorzystać też do wielu innych rodzajów napoi bezalkoholowych, zwłaszcza wody. W takiej estetycznej oprawie nawet zwykła kranówka będzie lepiej smakować! W Mensa Home warto zaopatrzyć się w odpowiednie naczynia przed organizowanym, odświętnym przyjęciem w Państwa domu. Zastawę stołową tego typu można zamówić także do lokalu komercyjnego, zwłaszcza eleganckiej restauracji, która ma w swoim menu wykwintne trunki.