Jeśli chcesz, żeby praca w kuchni stała się prawdziwą przyjemnością, zatroszcz się o jakość używanych akcesoriów oraz naczyń i wyposaż się w potrzebne akcesoria. Skorzystaj z kompleksowej oferty MensaHome zawierającej najróżniejsze rodzaje patelni, m.in. głębokie i z powłoką nieprzywierającą. Proponujemy egzemplarze do smażenia naleśników, duszenia mięs, grillowania, a nawet przyrządzania sosów. Nasz asortyment obejmuje bogactwo rozmiarów, wersji designerskich i sposobów wykończenia wprost od najlepszych producentów.

Bogaty wybór patelni różnego rodzaju

Na zakup nowej patelni decydujesz się podczas wyposażania kuchni po przeprowadzce, ale także później, gdy okazuje się, że potrzebny jest konkretny model. Dlatego zadbaliśmy o stworzenie kompleksowej oferty produktów, w której znajdziesz zarówno egzemplarze do naleśników, jak i solidne odmiany głębokie do duszenia czy smażenia mięs. Zastanawiasz się, na co możesz liczyć, wybierając MensaHome? Oto rodzaje patelni z powłoką nieprzywierającą, które oferujemy:

- patelnia grillowa, 
- patelnia żeliwna, 
- patelnia ceramiczna, 
- patelnia aluminiowa, 
- patelnia tytanowa, 
- patelnia do naleśników, 
- patelnia na indukcję, 
- patelnia ze stali nierdzewnej. 

Różnorodność asortymentu ułatwia znalezienie preferowanego typu naczynia. Nie mniej istotna jest wysoka jakość i trwałość wszystkich prezentowanych wariantów. Współpracujemy jedynie z cenionymi na rynku producentami, takimi jak Le Creuset, WMF, Zwilling, Demeyere czy KitchenAid, którzy od lat oferują swoim klientom solidność materiałów i powłok nieprzywierających, a także odporność na uszkodzenia, korozję, kwasy, detergenty i wysokie temperatury. Wszystko to sprawia, że dystrybuowane w naszym sklepie rodzaje patelni to funkcjonalne wyposażenie do duszenia i smażenia na długie lata.

Patelnie głębokie czy z powierzchnią nieprzywierającą? Jak wybrać idealne naczynie?

Planujesz zakup nowego egzemplarza, a może dopiero kompletujesz naczynia do swojej świeżo urządzonej kuchni, ale nie do końca wiesz, na jaki rodzaj się zdecydować? Przyjęło się, że dobrze mieć pod ręką egzemplarz z powłoką nieprzywierającą do smażenia mięs czy naleśników, która jest odporna na wysokie temperatury. Takie modele mają zazwyczaj dość wysokie (ok. 3 cm) ścianki i można z nich korzystać bez stosowania dużych ilości tłuszczu. Tę cechę docenią przede wszystkim miłośnicy lekkiego i zdrowego jedzenia.

Warte uwagi są specjalne patelnie głębokie do duszenia mięs i wielu innych potraw czy poszczególnych składników dań. Za ich pomocą można z łatwością przyrządzić np. gulasz z warzywami, danie jednogarnkowe czy risotto bez konieczności przesypywania do większej misy albo naczynia w celu wymieszania ich z ryżem. Z uwagi na głęboką konstrukcję ten rodzaj doskonale przydaje się także do przygotowywania sosów czy wieloskładnikowych mieszanek warzyw.

Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie zidentyfikować swoje bieżące potrzeby i wybrać optymalny rodzaj patelni z powłoką nieprzywierającą. Dlaczego to takie ważne? Dobrze dobrany model to gwarancja efektywnej pracy w kuchni, ale też szansa na utrzymanie wyposażenia w nienagannym stanie przez długi czas. Specyfika smażenia i gotowania decyduje bowiem o parametrach, jakimi powinien wyróżniać się wykorzystywany w tym celu sprzęt.

Za przykład posłużyć może model żeliwny, który doskonale nadaje się do powolnego duszenia mięs, warzywnych potraw i sosów, ponieważ dość wolno się nagrzewa i długo uwalnia ciepło. Niekorzystnie na materiał wpływają jednak nagłe wahania temperatur, które mogą doprowadzić do pęknięcia lub wypaczenia się dna. Żeliwne patelnie głębokie do mięs i naleśników z powłoką nieprzywierającą są niezalecane do przygotowywania jedzenia ze składników zawierających kwasy. Wybierając ten rodzaj, warto zwrócić uwagę także na rozmiar, średnicę, wysokość ścianek, obecność i specyfikę uchwytów czy urozmaicenia ułatwiające posługiwanie się głębokim naczyniem.

Funkcjonalne patelnie do smażenia – co powinno je wyróżniać?

Każde przyrząd kuchenne powinien być solidne i wykonane z wysokiej jakości materiałów, ale w kuchni liczy się także komfort i sprawność działania. Dlatego zgromadzone w naszej ofercie głębokie i wyposażone w powłokę nieprzywierającą patelnie do smażenia naleśników, duszenia mięs czy przyrządzania poszczególnych składników do potraw wyróżniają się optymalną wagą umożliwiającą wygodne przenoszenie wraz z zawartością bądź manewrowanie nim podczas mieszania. O komforcie i bezpieczeństwie decydują ponadto ergonomiczne, nienagrzewające się lub pokryte antypoślizgowym materiałem uchwyty dostosowane wielkością i szerokością do rozmiaru danego modelu. Ważne są też ich kształty – w ofercie zgromadziliśmy artykuły umożliwiające łatwe przelewanie i sprawne dbanie o czystość.

Wszystkie rodzaje dostępne w sprzedaży pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy oferują rozwiązania zarówno na kuchenki tradycyjne, jak i indukcyjne. Profesjonalne wykonanie i jakość materiałów to gwarancja równomiernego nagrzewania się i rozprowadzania ciepła, co jest niezbędne podczas gotowania, duszenia i smażenia mięs, naleśników lub innych produktów.