Jeśli chodzi o najszybsze w przygotowaniu, sycące, smaczne i uniwersalne posiłki, niewątpliwie można wśród nich wymienić naleśniki. Jednak aby uzyskać pyszne, cienkie placki, potrzebna jest odpowiednia patelnia, np. ceramiczna. Najlepsze do smażenia ciasta naleśnikowego są modele wyposażone w powłokę nieprzywierającą, która zapobiega przyklejaniu się przygotowywanej masy do podgrzewanej przez kuchenkę powierzchni. Zapomnij o frustracji wynikającej z kolejnych nieudanych prób i konieczności wyrzucania spalonego ciasta do śmietnika.

Najlepsze patelnie do smażenia naleśników

Dostępne w asortymencie patelnie naleśnikowe wyróżniają się charakterystycznym, spłaszczonym kształtem, który pozwala na sprawne rozsmarowywanie i przerzucanie masy z jednej na drugą stronę. Są bardzo niskie i pozwalają na najlepsze smażenie cienkich placków przy użyciu minimalnych ilości tłuszczu lub nawet bez niego. Specyficzna konstrukcja ułatwia także wylewanie ciasta na naleśniki na powierzchnię naczynia. W zależności od modelu do wykonania używa się różnych materiałów, np. ceramicznych, żeliwnych czy stalowych

Najlepsza patelnia do smażenia naleśników umożliwia ich niemal błyskawiczne przyrządzenie. Z jej pomocą można przygotować cienkie placki, które potrzebują mało czasu, aby osiągnąć oczekiwaną formę. Tym samym możliwe staje się wykonanie szybkiego i sycącego posiłku naleśnikowego dla wielu osób.

Jak wybrać patelnię do naleśników

Podczas poszukiwania odpowiedniego egzemplarza weź pod uwagę m.in. materiał wykonania. Zastanów się, czy w Twoim przypadku najlepsza będzie stalowa, żeliwna czy ceramiczna patelnia do smażenia naleśników. Przemyśl również to, jaki kształt naczynia Cię interesuje, ponieważ cienkie placki można przyrządzać też na bardziej nietypowych formach niż okrągłe. Kolejną ważną kwestią jest średnica, od której zależy wielkość powstającego ciasta naleśnikowego.