Blendtec to amerykańska rodzinna firma produkująca niezawodne blendery kielichowe. Marka na tle konkurencji jest wyróżniana za swoje innowacyjne podejście, co w efekcie pozwoliło jej wypozycjonować swoje blendery jako najmocniejsze i najlepsze blendery na świecie.

Szczegółowe podejście firmy Blendtec sprawia, że każdy element oferowanych blenderów jest wysoce trwały i niezawodny. Doskonałym przykładem z pewnością jest zastosowanie ostrza wykonane z kutej na zimno stali hartowanej. Takie wykonanie sprawia, że ostrza blenderów są do 80% grubsze i przede wszystkim kilka razy trwalsze niż konwencjonalne ostrza stosowane w innych blenderach dostępnych na rynku. Warto wspomnieć o tym, iż stosowane ostrza w blenderach są całkowicie tępe. Wynika to z bardzo prostej rzeczy, mianowicie ostrza poruszające się z prędkością ponad 480km/h nie muszą być wcale ostre, by móc rozdrobnić składniki w szybki i dokładny sposób. Dodatkowo, dzięki tępym ostrzom czyszczenie kielicha i samych ostrzy jest zdecydowanie bezpieczniejsze i łatwe.

Wyjątkowym atrybutem blenderów rodzinnej firmy z ameryki jest także opatentowany, pięciokątny kielich. Taki kształt pozwala na to by składniki podczas blendowania były automatycznie kierowane w stronę ostrzy. Zastosowanie innowacyjnych rzeczy, najbezpieczniejszych ostrzy i mocny wysokoobrotowy silnik kreuję amerykańską firmę ponad normy standardów – idealne produkty dla osób szukających profesjonalnych urządzeń do swojej kuchni.