Zwroty i reklamacje

Prawo do odstąpienia od umowy przez Konsumenta (konsumenta w rozumieniu ustawy Kodeks cywilny albo osobę fizyczną zawierającą umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego) oraz procedura w tym zakresie zostały opisane w Regulaminie Sklepu Internetowego (zachęcamy do zapoznania się z regulaminem). 

Poniżej prezentujemy jedynie wybrane wskazówki, którymi można się kierować (ale nie trzeba) podczas odstąpienia od umowy / zwrotu towaru:

Krok 1. Prosimy o wypełnienie Formularza odstąpienia od umowy oraz przesłanie informacji o odstąpieniu od umowy na adres e-mail: sklep@mensahome.eu

Krok 2. Następny krok to pakowanie zwracanego towaru. Zwracany towar prosimy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem w transporcie, gdyż klient jest odpowiedzialny za prawidłowe zapakowanie i przygotowanie towaru do wysyłki zwrotnej. O ile to możliwe wnosimy o zwrot towaru w oryginalnym opakowaniu (niepoklejonym i niepopisanym), w stanie umożliwiającym wykorzystanie go do powtórnej odsprzedaży towaru.

Do paczki, w której znajduje się towar prosimy włożyć:

- wypełniony i podpisany Formularz odstąpienia od umowy, 
- dowód zakupu (np. paragon, faktura), w celu uprawdopodobnienia okoliczności zakupu towaru.


UWAGA! Zalecamy zasłonić na kartonie pierwotne dane nadawcy i odbiorcy (jeśli występują), a następnie nanieść nowe dane.


Krok 3. Wysyłka towaru.

UWAGA! Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru.

Towar prosimy przesłać na adres: 

MENSAHOME.COM
ul. Balonowa 49 
Leszno, 64-100 

Krok 4. Sprawdzenie towaru. Gdy otrzymamy towar przystąpimy do jego sprawdzenia. 

UWAGA! Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. 


Formularz Odstąpienia od Umowy

 

RERKLAMACJE

Prawo do składania reklamacji oraz procedurę reklamacyjną opisano w Regulaminie Sklepu Internetowego (zachęcamy do zapoznania się z regulaminem). 

W przypadku stwierdzenia wady towaru prosimy w szczególności o wypełnienie formularza „Zgłoszenie reklamacyjne”, który znajduje się pod Regulaminem Sklepu Internetowego lub na dole niniejszej podstrony i przesłanie go razem z reklamowanym towarem na adres: 

MENSAHOME.COM
ul. Balonowa 49 
Leszno, 64-100 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. 

Formularz Reklamacyjny