Dzbanki i karafki sprawdzą się świetnie zarówno do serwowania wody czy wina nie tylko w domowym zaciszu, ale także podczas plenerowego przyjęcia. Te wykonane z dmuchanego, przezroczystego szkła znajdą swoje uznanie wśród miłośników nowoczesności i minimalizmu. Bogato zdobione, z ciętego kryształu to propozycja dla poszukujących elegancji i romantycznego stylu. Światowej sławy czeski producent Bohemia stawia na praktyczność i efekt wizualny. Dizęki temu możemy znaleźć zarówno wyroby z ciężkiego, grubego kryształu jak i filigranowe cienkie dzbanki i karafki. Bezołowiowe szkło kryształowe to gwarancja bezpieczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu efektu wizualnego jak w przypadku tradycyjnego kryształu.

Praktyczne i nowoczesne rozwiązanie to seria karafek marki WMF. Szklane karafki ze specjalnym korkiem ułatwiają nalewanie napoju oraz stanowią ochronę przed owadami. Sam korek został wyposażony w specjalny system, który umożliwia nalewanie z każdej strony oraz specjalny haczyk i kulkę, dzięki którym można zamontować spirale ze świeżymi owocami. Stalowe korki w z srebrnym, złotym, miedzianym, a nawet czarnym kolorze wpasują się do każdego wystroju oraz elementów zastawy.

Specjalistyczne karafki Peugeot nie tylko ozdobią stół, ale również sprostają oczekiwaniom koneserom wina wydobywając z jego bukietu odpowiedni smak. Specjalne uchwyty oraz korki z napowietrzaczem pozwolą uzyskać wszystkie walory smakowe. A fantazyjne kształty zachwycą najbardziej wymagające osoby, które oczekują również nieoczywistej formy.