Prezentowana przez nasz sklep internetowy oferta obejmująca karafki do wina pozwoli Ci wybrać produkt, który wpłynie pozytywnie zarówno na sposób prezentacji podawanego alkoholu, jak również i na jego walory smakowe. Naczynia z tej kolekcji odznaczają się różnym kształtem i właściwościami, a wykonane zostały ze szkła w wersji zwykłej oraz kryształowej. Niezależnie od zamówionego egzemplarza można mieć pewność, że prezentuje najwyższą jakość wykonania i doskonałą estetykę. Każda karafka do wina dostępna w ofercie jest starannie selekcjonowana przez nasz zespół pod kątem najdrobniejszych detali, dlatego możemy zapewnić szeroki wybór solidnych, trwałych i atrakcyjnych wizualnie naczyń. Zachęcamy do ich zamawiania w konkurencyjnych cenach i z gwarancją szybkiej przesyłki!

Dlaczego warto używać karafki do wina? 

Odpowiednie przechowywanie tego napoju ma bardzo duże znaczenie dla jego smaku. Kluczową rolę gra tu napowietrzenie. Przelewanie zapewnia, że trunek ma kontakt z powietrzem, co ułatwia też sama karafka na wino, zazwyczaj wyposażona w szeroką podstawę, co ułatwia ten proces. Odznaczające się tymi właściwościami naczynia nazywane są również dekanterami. Często wyposażono je także w mocne wcięcie, dzięki któremu chwytanie za szyjkę jest wygodniejsze. Karafka do wina to niezbędne wyposażenie dla każdego miłośnika tego wyjątkowego trunku.

Wygoda w używaniu karafki do wina 

Dostępne produkty zaprojektowano w taki sposób, by ich użytkowanie było jak najbardziej komfortowe. Nalewanie przy użyciu specjalnie wyprofilowanej karafki na wino jest bardziej precyzyjne niż w przypadku klasycznej butelki. Dodatkowo wpływa także na to, jak napój prezentuje się w środku. Szkło lub kryształ w tym wypadku często nie ma zbyt wielu szlifów, dzięki czemu można cieszyć się wyraźną barwą płynu. 

Delikatne białe wino jest bardzo wrażliwie na wietrzenie, szczególnie jeśli zostawi się je w otwartym naczyniu. Zabezpieczy je przed tym odpowiednio wyprofilowana karafka z korkiem, pozwalająca dłużej zachować aromat. Wyroby z tej serii są też zazwyczaj smuklejsze oraz posiadają łagodnie zaznaczone wcięcie. 

Eleganckie karafki do wina 

Znajdujący się w tej kategorii asortyment pełni także funkcję ozdobną. Charakteryzująca się ciekawym designem karafka do wina ustawiona na stole dopełnia styl całej zastawy. Do wyboru w naszym sklepie internetowym są wersje proste oraz o przechylonej formie, która oprócz interesującego wyglądu gra też rolę w utrzymywaniu osadu na dnie. Znajdziesz tu modele klasyczne, jak i nowoczesne, nieoczywiste kształty, stanowiące wspaniałą dekorację barku nawet wtedy, gdy stoją w nim puste. 

Ze względu na swój wygląd produkty te świetnie nadają się na prezent dla kogoś, kto jest koneserem takich trunków. Cena artykułów wynosi zazwyczaj kilkaset złotych. 

Karafka do wina – elegancki dodatek do domu konesera

Przedstawiana oferta obejmuje zarówno pojedyncze karafki, jak i w komplecie z kieliszkami lub szklankami do degustacji wina. Mają Państwo do wyboru minimalistyczne projekty, które świetnie zaprezentują się na stole w nowoczesnym mieszkaniu. To propozycja dla tych, którzy od tego typu dodatków oczekują funkcjonalności połączonej z ciekawym wyglądem. Na asortyment składają się również eleganckie, bogato zdobione wzory. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

W katalogu znajduje się również elegancka karafka do grzanego wina. Zestaw zawiera naczynie do wlewania trunku oraz stojak z miejscem na świeczkę. Taki dodatek to niewątpliwie niezbędny element jesiennego lub zimowego wieczoru, w którym będą mieli Państwo ochotę delektować się ciepłym aromatem grzańca. Dzięki takiej konstrukcji rozgrzewający zapach unosi się w powietrzu, a wino pozostaje ciepłe.

Karafki do wina do zamówienia w Mensa Home 

Dostępne u nas karafki nadają się nie tylko do wina. Można w nich trzymać soki, wodę albo inne rodzaje napojów wyskokowych, jak na przykład nalewki. W asortymencie znajdziesz także specjalne egzemplarze przystosowane do podgrzewania znajdującego się w nich trunku, za pomocą umieszczonego pod stelażem tealighta, oraz inne elementy zastawów, jak kieliszki, szklanki do drinków, kufle, dzbanki i podkładki. Bez trudu wybierzesz spośród nich egzemplarze utrzymane w jednolitym stylu, co pozwoli na stworzenie ciekawie prezentującej się kolekcji naczyń i akcesoriów do alkoholu. Zapoznaj się z ofertą Mensa Home i sprawdź aktualnie obowiązujące promocje.