Każdy smakosz kawy wie, że kawa powinna być odpowiednio zaparzona w taki sposób aby mogła uwolnić odpowiedni aromat i cieszyć nasze podniebienie. Przygotowanie kawy najwyższej jakości umożliwi nam jedynie odpowiednia kawiarka, czyli urządzenie opatentowane we Włoszech, dzięki któremu kawę zaparza się metodą ciśnieniową

W naszym sklepie posiadamy oryginalne włoskie kawiarki, charakteryzujące się najwyższą jakością wykonania i prawdziwym włoskim stylem. Marki takie jak Bialetti, Bugatti lub Lagostina w swojej ofercie posiadają wysokiej jakości aluminiowe kawiarki ciśnieniowe, które znane są na całym świecie ze swojego wysublimowanego designu w stylu vintage. Dla osób szukających kawiarek ciśnieniowych w bardziej purystycznej formie, oferujemy kawiarki marki Bodum, które cechują się minimalistyczną odsłoną w najlepszym wykonaniu. 

W sprzedaży dostępne są modele o różnych wielkościach. Standardowo pojemność kawiarki pozwala na przygotowanie za jednym razem do 6 porcji pysznej kawy espresso, jednak oferujemy także wersje miniaturowe, umożliwiające parzenie "małej czarnej" nawet w podróży. Dystrybuujemy też urządzenia w zestawach z oryginalnymi i świetnie wykończonymi filiżankami. 

Kawiarki – szeroki wybór wysokiej jakości modeli 

Wyroby tego typu, w tym kawiarka Bialetti, dostępne są w odmianie standardowej, ale i elektrycznej. Pierwsze z nich powstają ze stali nierdzewnej, która cechuje się doskonałą wytrzymałością lub lekkich, ale także solidnych komponentów aluminiowych. Niezależnie od wybranego egzemplarza można liczyć na świetne wyprofilowanie i wyważenie, co pozwala na wygodne i bezpieczne posługiwanie się urządzeniem. Wszystkie modele są do tego łatwe w czyszczeniu. 

Oferowany sprzęt dostępny jest w kolorach czarnym i srebrnym. Warto jednak dodać, że sam odcień materiału jest jedynie tłem dla oryginalnych kształtów, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom małej czarnej, jak i stylowego designu. Wiemy, że dla wielbiciela pysznej kawy parzenie tego napoju urasta do rangi ważnego codziennego rytuału, dlatego proponujemy wyłącznie gustowne i solidne urządzenia. W asortymencie można znaleźć niejedną kawiarkę aluminiową bądź stalową Bialetti i innych marek, które wyglądem nawiązują do tradycyjnego wzornictwa. Dostępne są nawet nowoczesne modele wpisujące się w preferencje fanów minimalizmu, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy dobierze odpowiednie dla siebie akcesorium!

Mocna kawa wprost z kawiarki

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty wszystkich miłośników parzenia zmielonej kawy. Jeżeli każdy dzień rozpoczynasz od filiżanek espresso, z powodzeniem możesz używać do ich przygotowywania właśnie tego niepozornego, w gruncie rzeczy prostego, ale cenionego przez kawoszy urządzenia. Kawiarka pozwala na szybkie i komfortowe przyrządzenie pysznego napoju o dużej intensywności smaku i aromatu. Warto mieć świadomość, że powstający za jej pomocą trunek jest mocniejszy nawet od tego prosto z ekspresu.

Polecamy używać kawiarki do parzenia zmielonej kawy w szczególności rankiem, do śniadania czy po wstaniu z łóżka. Z uwagi na swoją moc równą nawet kilku filiżankom espresso doskonale nadaje się jako sposób na pobudzenie i rozpoczęcie dnia. Z kolei niewielkie rozmiary sprawiają, że można z łatwością znaleźć dla niej miejsce nawet w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni. Kolejnym aspektem przemawiającym za wyborem oferowanego wyposażenia jest prostota konstrukcji, która gwarantuje trwałość, intuicyjność użytkowania i łatwość w utrzymaniu w czystości.

Funkcjonalne i estetyczne kawiarki

O przydatności kawiarki i jakości przygotowywanych za jej pomocą napojów najlepiej świadczy fakt, że jest niezbędnym wyposażeniem, którego używa się niemal w każdym gospodarstwie domowym w jednej ze światowych stolic kawy – Włoszech. Mieszkańcy Italii przyrządzają w niej zmielone ziarna zarówno na własne potrzeby, jak i z myślą o gościach, którzy odwiedzają ich mieszkania, restauracje czy kawiarnie. Również polecamy ją w tym celu niezależnie, czy chodzi o parzenie kilku filiżanek espresso, czy jednego kubka nieco delikatniejszego naparu.

Jeżeli zamierzasz używać kawiarki, aby móc przygotować zmieloną kawę, przed jej wyborem zastanów się, ilu osobom będziesz najczęściej podawać ciemny napój. Jeśli kupujesz model wyłącznie z myślą o sobie, wystarczy Ci najmniejszy egzemplarz, podczas gdy parzenie kilku filiżanek espresso dla większej liczby osób wymaga zastosowania produktów o większej pojemności. Dobierz sprzęt również pod kątem designu, tak aby pasował do stylistyki Twojej kuchni.

Budowa kawiarki

Oferowane urządzenia składają się z kilku połączonych ze sobą elementów. Włoska kawiarka do parzenia kawy jest zbudowana m.in. z dolnego naczynia, które stawia się bezpośrednio na kuchence. Przykręca się do niego górny zbiornik, do którego pod wpływem wysokiego ciśnienia przelewany jest gotowy do wypicia napój. Pomiędzy nimi znajduje się sitko, w którym umieszcza się zmieloną kawę – ponad nim umieszczony jest zaś filtr odpowiadający za wychwytywanie fusów.

Decydując się na zakup włoskiej kawiarki do parzenia, należy zwrócić uwagę się zastanowić, czy może być używana na kuchence indukcyjnej oraz z jakiego materiału jest ma być wykonana – do wyboru są modele, do których produkcji została użyta stal nierdzewna (trwalsze i droższe) lub tworzywo sztuczne (gorszej jakości, ale tańsze). Równie istotna jest pojemność – należy ją dostosować do swoich potrzeb, czyli głównie do liczby osób, z myślą o których przygotowywany jest napar.

Działanie kawiarki

Każda dostępna w naszej ofercie włoska kawiarka do parzenia kawy wykorzystuje do działania wysokie ciśnienie, pod wpływem którego zagotowana woda może przepływać przez sitko, po czym jest transportowana do zbiorniczka wykonanego np. ze stali nierdzewnej, skąd można ją przelać trafia wprost do filiżanki, kubka czy innego naczynia. Taki sposób przygotowywania naparu zapewnia szybki i w pełni zadowalający pod względem aromatu efekt oraz smak, co wynika m.in. z faktu, że woda ma krótki, lecz bardzo intensywny kontakt z kawą. Cały proces przyrządzania ciemnego napoju zajmuje zaledwie kilka minut i wymaga minimum uwagi od użytkownika.

Jak korzystać z włoskiej kawiarki? Pierwszym krokiem jest nalanie wody do dolnego naczynia, pamiętając, aby zawór bezpieczeństwa pozostawał odkryty. Następnie należy umieścić zmieloną kawę w sitku i zakryć dolny zbiornik, po czym przykręcić do niego dzbanek i położyć na kuchence z palnikiem ustawionym na średnią moc. W tym momencie zaczyna się parzenie, które powinno trwać do momentu wytworzenia czystego, pozbawionego fusów naparu w górnym naczyniu, wykonanym np. ze stali nierdzewnej. Teraz zostaje już tylko przelanie napoju do filiżanki czy kubka. Smacznego!