Wybierając mikser, należy określić, w jakim celu będzie użytkowany. Jeśli ma służyć jedynie do ubijania i mieszania składników do ciast i deserów, lepiej zdecydować się na prosty model z podstawowym zestawem końcówek. Można zastanowić się także nad urządzeniem z tak praktycznymi dodatkami, jak funkcja turbo lub misa obrotowa ze stali nierdzewnej, które na pewno umilą użytkowanie. Funkcja turbo to możliwość przyspieszenia obrotów na określony czas. Będzie pomocna na przykład w rozbijaniu grudek. Z kolei misa znacznie ułatwi kucharzenie lub pieczenie w pojedynkę.

Dla profesjonalnych kucharzy oraz osób, które spędzałyby w kuchni każdą wolną chwilę, lepszym rozwiązaniem będzie model planetarny, a nie ręczny. Tego typu mikser łączy w sobie funkcje robota kuchennego. Można za jego pomocą nie tylko przygotować masę do ciasta, ale też zmielić mięso, potrzeć owoce do musu lub poszatkować warzywa do surówki. Dostępne modele charakteryzują się wysoką mocą oraz niskim poziomem generowanego hałasu. Posiadają w zestawie wiele dodatkowych końcówek, wykonanych z wytrzymałej stali nierdzewnej.

Mikser ręczny czy planetarny?

Nie ulega wątpliwości, że mikser ręczny stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Jeśli zdecydowali się Państwo na model planetarny, występują one w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki którym można dopasować urządzenie do każdej kuchni. Do wyboru są barwy wyraziste oraz pastelowe. Także obrotową misę ze stali nierdzewnej można wymienić na taką, która idealnie wpasuje się w aranżację. Mają Państwo pytania związane z zakupem? Zespół Mensa Home służy pomocą w razie wątpliwości!