Przy aranżacji wnętrz, każdy detal odgrywa istotną rolę. Okazuje się, że nawet chlebak może być ważnym elementem, składającym się na jednolitą całość określonego stylu. W Mensa Home oferujemy szeroki wybór chlebaków, które odpowiednio zabezpieczą pieczywo przed wyschnięciem oraz przedłużą jego świeżość i miękkość. Wszystkie dostępne modele posiadają niepowtarzalny styl i ciekawy design, a ponadto są bardzo praktyczne w użyciu. Ich pojemność pozwala na przechowywanie różnego typu pieczywa, a specjalne otwory zapewniają higienę jego przechowywania.

Propozycja WMF to nowoczesne chlebaki o urozmaiconym wzornictwie, wykonane z wielorakich połączeń materiałów takich jak stal i drewno. Wesco oferuje stalowe chlebaki w ponadczasowych kształtach, dostępne w licznych kolorach, są to z pewnością jedne z najciekawszych modeli chlebaków z uwagi na nietypowe design. Natomiast marka ASA proponuje klientom stylowy chlebak wykonany z wysokiej jakości ceramiki, model ten z pewnością nada upragnionej elegancji niejednej kuchni.

Nowoczesne chlebaki drewniane, metalowe i z tworzywa sztucznego

Liczy się dla nas szeroki wybór, dlatego proponujemy bardzo różnorodne produkty. W zależności od indywidualnych wymagań możesz zamówić chlebak metalowy, drewniany lub z tworzywa sztucznego. W ofercie dostępne są nowoczesne modele o minimalistycznym kształcie, które przeplatają się z wyposażeniem idealnie pasującym do klasycznych wnętrz. Małe, duże, okrągłe, prostokątne, szerokie, podłużne, białe, czarne, różnokolorowe, tańsze i droższe – bogactwo asortymentu sprawia, że każdy z łatwością znajdzie odpowiedni dla siebie egzemplarz.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego chlebaka drewnianego, metalowego lub z tworzywa sztucznego możesz skutecznie zabezpieczyć pieczywo przed wyschnięciem. Jednak poza tym, że wyposażenie zapobiega wysuszeniu bułek czy chleba, służy także jego ochronie przed szkodnikami. Warto je stosować z myślą o zapewnieniu pieczywu maksymalnie długiej przydatności do spożycia.

Dobierając nowoczesne chlebaki drewniane, metalowe bądź z tworzywa, zwracaj uwagę przede wszystkim na wielkość i stylistykę danego modelu. Zastanów się, ile miejsca możesz wygospodarować z myślą o tym wyposażeniu i jak duże ilości pieczywa zamierzasz w nim przechowywać. Przemyśl też, czy jest dopasowane do designu Twojej kuchni. Poza tym sprawdź mechanizm otwierania i zamykania, upewniając się, że gwarantuje sprawność i komfort obsługi.

Chlebaki nowoczesne – funkcjonalne na co dzień

Dostępne w naszej ofercie chlebaki do przechowywania pieczywa zagościły już w wielu kuchniach, jednak mnóstwo osób wciąż zastanawia się nad zakupem tego rodzaju wyposażenia. Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć? Bez względu na to, czy wybór pada na nowoczesne plastikowe, czy bardziej klasyczne drewniane warianty, można cieszyć się pełną funkcjonalnością i wygodą działania w kuchni. Śniadanie, przekąska lub kolacja – wszystkie te posiłki mogą bazować na wyrobach piekarniczych, więc zadbaj, żeby mieć je zawsze pod ręką.

Oferowane akcesoria pozwalają oszczędzać wiele czasu i umożliwiają przechowywanie żywności w sposób higieniczny – wyjęcie bułek czy chleba zajmuje sekundę, a jednocześnie są one chronione przed insektami, ciekawskimi zwierzętami domowymi czy kurzem krążącym w powietrzu. Wysokojakościowo wykonany, nowoczesny, plastikowy lub drewniany chlebak pieczywa o większym rozmiarze (np. 42 cm długości) umożliwia także schowanie innych drobnych przedmiotów kuchennych (pieprzniczka, solniczka, masło), dzięki czemu przestrzeń kuchenna będzie prezentować się nienagannie.

Jak wybrać chlebak do przechowywania pieczywa?

Niby jeden z wielu elementów wyposażenia, a jakże ważny i decydujący o efekcie wizualnym. Z tego powodu wybór odpowiedniego produktu wcale nie jawi się jako taki prosty. Jak wybrać odpowiedni model? Należy uwzględnić kwestie wizualne i indywidualne oczekiwania użytkowania. Gdy liczy się lekkość i przystępność akcesorium, dobrym wyborem są plastikowe chlebaki do przechowywania pieczywa. Na metalowe i nowoczesne wersje można postawić w minimalistycznych przestrzeniach czy industrialnych kuchniach wpisanych we wnętrza loftowe.

A gdzie sprawdzi się wariant drewniany? Wiele zależy od osobistych preferencji, bo jeśli tylko się chce, możesz odnaleźć pojemnik z drewna w ciekawym wydaniu i wkomponować go także w modernistyczną kuchnię. Tego rodzaju modele największą popularnością cieszą się jednak we wnętrzach urządzonych w stylu vintage, rustykalnym, boho czy klasycznym, gdzie świetnie korespondują z innymi drewnianymi akcentami (frontami mebli czy blatami). Nowoczesne chlebaki plastikowe do przechowywania pieczywa są jeszcze bardziej uniwersalne i można je z powodzeniem dopasować do różnych pomieszczeń.