Heim Ober-Ramstadt to marka o długiej tradycji, sięgającej aż 1862 roku. Początkowo założona jako manufaktura do produkcji kości grzebieniowych, szybko przekształciła się w największą w Europie fabrykę przetwarzającą skorupę żółwia. Firma zdobyła wiele nagród, m.in. na wystawie secesyjnej w Darmstadt i Wszechświatowej Wystawie Sztuki w Petersburgu w 1901 roku, co uczyniło ją liderem jakości.

W trzecim pokoleniu Georg Friedrich Heim zaczął eksperymentować z nowymi materiałami, a w plexiglasie®, opracowanym przez firmę Röhm i Haas, znalazł idealny materiał, który można było obrabiać jak kość żółwia. Pomimo zmian głównym celem przedsiębiorstwa pozostało podkreślanie formy, designu i miłości do starannej obróbki.

Od 160 lat miłość do formy jest kontynuowana przez G. F. Heim Söhne, obecnie w piątym i szóstym pokoleniu. Produkty Heim Ober-Ramstadt dedykowane do nakrywania stołu reprezentują unikalną, piękną jakość, osiąganą dzięki rzemieślniczemu wykonaniu i zachowaniu wizji i wartości założyciela.