Mensa Home to sklep, w którym otrzymają Państwo wszystko, co powinno znaleźć się w wyposażeniu pięknego i funkcjonalnego mieszkania. Asortyment w dużej mierze skupia się na kuchni, która dla wielu osób jest sercem domu. W tej kategorii można znaleźć woki żeliwne, aluminiowe czy ze stali węglowej. Jest to rodzaj patelni używanej w szczególności do przyrządzania dań orientalnych. Przeznaczony jest do szybkiego smażenia potraw w wysokiej temperaturze. Warto przejrzeć dostępne pozycje, ponieważ tego typu produkt zdecydowanie przyda się każdemu. Gotowanie z jego udziałem jest przyjemne i co najważniejsze – błyskawiczne, a każdy posiłek na nim przygotowany jest źródłem satysfakcji oraz prowadzi do pytania „co tak pięknie pachnie w Twojej kuchni?”. 

Czym jest wok żeliwny? 

Popularny wok żeliwny to wysokiej jakości akcesorium kuchenne, które większość osób kojarzy wyłącznie z potrawami kuchni orientalnej. Słusznie, ponieważ ten rodzaj patelni w istocie wywodzi się z Chin. Świetnie sprawdza się także w smażeniu mięsa, warzyw, ryb czy innych przekąsek na głębokim oleju. Charakteryzują go wysokie ścianki, dlatego chętnie używany jest do przygotowywania dań wieloskładnikowych, które trudno swobodnie mieszać podczas smażenia na patelni o niskich krawędziach. Jest w tym aspekcie niezastąpiony. 

Patelnia wok – sekret idealnego dania kuchni orientalnej 

Porządna, głęboka patelnia wok to klucz do perfekcyjnie przygotowanego posiłku inspirowanego kuchnią orientalną, np. z ryżem lub makaronem. To funkcjonalne naczynie jest dedykowane między innymi potrawom typu stir fry, które podsmaża się krótko na dużym ogniu, jednocześnie mieszając. Aby dobrze to zrobić, niezbędna jest spora powierzchnia i wysokie ścianki. Wok aluminiowy lub ze stali nierdzewnej jest zatem obowiązkową pozycją w kuchennej szafce każdego entuzjasty smaków azjatyckich. Na mensahome.eu mają Państwo do wyboru artykuły w wielu wersjach kolorystycznych, np. z drewnianymi uchwytami. Wszystkie propozycje wyróżniają się solidnym wykonaniem i wysoką jakością. Spośród nich bez wątpienia uda się wybrać ten doskonały!