Dom to dla nas wszystkich szczególne miejsce. To wokół niego koncentruje się życie rodzinne. Dobrze urządzony i wyposażony jest dumą i wizytówką gospodarzy. Jednak utrzymanie w nim porządku to sztuka, która nie polega jedynie na regularnym sprzątaniu. To kwestia nawyków i… dobrze zaprojektowanych sprzętów, które ułatwią nam utrzymanie ładu. Takim urządzeniem jest kosz na śmieci, który jeśli jest zawsze pod ręką i mamy do niego łatwy dostęp, pomoże nam utrzymać porządek w domu na co dzień. Mamy dla kilka szalenie praktycznych propozycji.

Pierwszą z nich są kosze „NewIcon” marki Brabantia – holenderskiej firmy, która od 1919 r. tworzy produkty łączące wysokiej jakości design, materiały oraz funkcje użytkowe. Pojemniki na odpady dostępne są w wielu pięknych kolorach i praktycznych rozmiarach: od XS do XXL. Świetnie sprawdzają się w kuchni, łazience, gabinecie czy każdym pomieszczenie, w którym potrzebujemy kosza. Wbudowana stopka sprawia, że z łatwością otworzymy i opuścimy pokrywę kosza. Kosz wykonany jest z matowej stali nierdzewnej, na której nie pozostają odciski palców i dłoni, zaś pod spodem znajduje się antypoślizgowa powłoka, która sprawia, że pozostaje on zawsze na swoim miejscu. Wnętrze kosza wypełnia plastikowy pojemnik, który z łatwością można wyciągnąć i opróżnić. Linia „NewIcon” została zaprojektowana, aby korzystać z niej na co dzień, dlatego jej produkty objęte są 10-letnią gwarancją. 

Wysokiej jakości kosze na odpady to również domena niemieckiej marki Wesco, która jest niekwestionowanym liderem produkcji akcesoriów domowych. Od prawie 150 lat zachwyca jakością wykonania, trwałością materiałów i urzekającymi kolorami. Produkty marki Wesco zawsze cechuje: unikalny design, wzornictwo i nowoczesna funkcjonalność, którą doceniają firmy gastronomiczne, biura i odbiorcy indywidualni. 

Wśród propozycji tej marki znajdziemy klasyczne kosze ze stopką, ale i wzory prawdziwie kosmiczne!

Kosze z linii „Baseboy” są wykonane ze stali nierdzewnej oraz tworzywa. Szersze przy podstawie, są wysokie i smukłe, charakteryzują się ciekawą stylistyką, która zdecydowanie odbiega od wyobrażeń o standardowych koszach. Szeroka gama oryginalnych kolorów sprawia, że z powodzeniem mogą stać w widocznym miejscu. Kosze „Baseboy” wyposażone są w praktyczną stopkę, który ułatwia ich otwieranie i zamykanie, a szczelnie zamykająca się pokrywa sprawia, że żadne nieprzyjemne zapachy nie przedostaną się na zewnątrz. Szeroka podstawa wykończona antypoślizgowym tworzywem sprawia, że nie zarysuje żadnych powierzchni oraz będzie wyjątkowo stabilny.

„Master” to linia świetnie zaprojektowanych, stylowych koszy na śmieci, wykonanych ze stali nierdzewnej. Interesujący, zaokrąglony kształt modelu „Master” sprawdzi się idealnie w małych gospodarstwach domowych, w pokoju dziecięcym, biurze czy łazience. Wyposażony jest w wygodny, stalowy pedał, który po naciśnięciu rozsuwa klapy pokrywy pod zaokrągloną górną powierzchnię kosza. Taki mechanizm umożliwia wygodne i higieniczne korzystanie z kosza. Wewnątrz stalowej obudowy znajduje się pojemnik z tworzywa, który z łatwością możemy wyjąć, aby opróżnić kosz.

Kosmiczny wygląd i nieziemska stylistyka to cechy charakterystyczne koszy na śmieci z linii „Spaceboy”, które kształtem przypominają rakietę kosmiczną. Wykonane zostały ze stali nierdzewnej, podstawa zaś z tworzywa, które zapobiega przemieszczaniu się kosza i dodatkowo chroni powierzchnię przed zarysowaniem. Kosz wyposażono w połyskującą zasłonę pojemnika na śmieci. Pokrywę można ściągnąć po odblokowaniu dwóch klamer, które znajdują się w jego tylnej części. Taki kosz to bez wątpienia ozdoba każdego pomieszczenia, w którym się znajdzie.