Niezależnie czy preferujecie filigranowe, cienkie kieliszki o nowoczesnym kształcie czy klasyczne z ciętego kryształu, w naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór szkła renomowanych marek.

Wysokogatunkowe szkło kryształowe marki Bohemia wykorzystywane jest zarówno w bardzo prostych i nowoczesnych kieliszkach, jak i pucharach nawiązujących do archaicznych kształtów. Szkło kryształowe produkowane bez dodatku tlenku ołowiu to gwarancja wysokiej jakości i dbałości zarówno o środowisko naturalne, jak i nasze zdrowie. Kolekcje takiej jak Viola oraz Sandra przypadną do gustu miłośnikom oryginalnych i ponadczasowych kieliszków, które wpasują się niemal do każdej zastawy stołowej i stylu wnętrza. Safari i Kleopatra z nutką stylu retro będą idealne do stylu eklektycznego, vintage oraz tradycyjnego nakrycia.

Bogata oferta Villeroy&Boch to nie tylko kolekcje dedykowane pod konkretne serie porcelany, jak Artesano, Montauk czy New Wave. Specjalistyczna i rozbudowana kolekcja La Divina, Maxima, Entree czy Purismo pozwoli na degustację oraz prezentację najbardziej popularnych napojów oraz dirnków.

Koneserom wina i mocnych alkoholi szczególnie polecane są kieliszki degustacyjne marki Peugeot. Młode wina takiej jak beaujolais nouveau czy specjalne szczepy pinot oraz merlot wymagają nie tylko wyjątkowej oprawy, ale także kieliszków o odpowiednim kształcie.

Kieliszki można łączyć ze sobą seriami, a także wykorzystując różne materiały, kolory i wielkości stworzyć indywidualną kolekcję skrojoną na miarę naszych potrzeb!

Kieliszki do wina – solidność w filigranowym wydaniu 

Dostępne w tej kategorii kryształowe kieliszki do wina, m.in. czerwonego oraz białego i innych napojów, kojarzą się z filigranowością. Równie ważne jest jednak to, aby ich smukłe kształty szły w parze z najwyższą jakością wykorzystanego szkła i tak jest w przypadku produktów sprzedawanych w naszym sklepie internetowym. Łączą w sobie delikatność wraz z wytrzymałością na drobne uderzenia czy wyszczerbienia, dzięki czemu stanowią niezawodne i praktyczne wyposażenie, które znajdzie zastosowanie w każdym domu. 

Oferowane wyroby są projektowane przez doświadczonych specjalistów, dzięki czemu cechują się doskonałymi proporcjami, świetnym wyważeniem elementów i starannym łączeniem w newralgicznych miejscach. Decyduje to w dużym stopniu o aspektach ergonomicznych. Kieliszki ze szkła kryształowego i tritanowego, w których można podawać wino, świetnie trzymają się w ręce, ponieważ mają optymalną wagę oraz perfekcyjnie wyprofilowaną czaszę i nóżkę. 

Kieliszek do wina czy do whisky? Kształt kieliszka ma znaczenie 

Aby zapewnić klientom szeroki wybór, zgromadziliśmy produkty wpisujące się w rozmaite preferencje i potrzeby. Ich rodzaj powinien być bowiem dopasowany do gatunku serwowanego alkoholu. Dlatego w naszej ofercie można odnaleźć precyzyjne wykonane kieliszki do wina czerwonego, białego oraz do likierów, drinków, wódki, szampana i wielu innych napojów alkoholowych, w tym takich jak piwo, brandy czy whisky. 

Jak prawidłowo je dobrać? Wystarczy kierować się powszechnie znanymi regułami. Na przykład kieliszek do wina czerwonego zazwyczaj jest wyposażony w stosunkowo długą nóżkę oraz okazałą czaszę lekko zwężającą się ku górnej krawędzi. Z kolei egzemplarze przeznaczone do białych odmian są niższe i mają mniejszą kopułę. Jak więc widać, szczegóły odgrywają istotną rolę przy wyborze. Z tego powodu warto wyposażyć się produkty z najwyższej półki, do których produkcji wykorzystano szkło kryształowe. Idealnie wpisują się w zasady savoir-vivre dotyczące serwowania trunków. Serdecznie zachęcamy do składania zamówień!