Włoska marka Alessi sprawia, że zwykłe staje się niezwykłe. Tworzenie przedmiotów codziennego użytku, które są interesujące i pożądane, gdzie estetyka, funkcjonalność i jakość znajdują równowagę w wymiarze kulturowym i emocjonalnym, który urzeka i zaskakuje. Od swojego powstania w 1921 roku, Alessi stopniowo ewoluowało, stając się czołowym przedstawicielem „Fabryk włoskiego designu. Jego misją jest przełożenie twórczych ekspresji na rzeczywiste obiekty zdolne do spełnienia marzeń i zaspokojenia pragnień publiczności.

Alessi to marka otwarta na zmiany i międzynarodowy rozwój, firma jest również głęboko zakorzeniona w tradycji i kulturowym tle swojego terytorium: Alessi nadal jest synonimem rzemieślniczych produktów wytwarzanych przy pomocy maszyn.

Od 1921 roku, w którym powstała firma, większość przedmiotów Alessi została stworzona poprzez obróbkę metali na zimno i do dziś jest wykonywana we Włoszech przez wysoko wykwalifikowanych rzemieślników. W ostatnich dziesięcioleciach, Alessi umieścił w swoim katalogu również wiele innych materiałów, takich jak drewno, porcelana, szkło, tworzywa sztuczne itp. Do każdego z nich stosuje się surowe normy jakościowe, z ciągłą mediacją między złożonością technologiczną produkcji przemysłowej, a dbałością o szczegóły typowe dla rzemiosła.

Szeroki wybór ekskluzywnych produktów Alessi

Ponieważ cenimy wyroby Alessi, mamy ich bardzo dużo w ofercie. Proponujemy różnego rodzaju produkty do domu, które pełnią funkcje jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Sprzedajemy m.in. niezwykle solidne, wysokiej jakości zestawy garnków pozwalających na przygotowanie każdej potrawy w smacznym wydaniu. Dostępne w rozmaitych wariantach kolorystycznych wyposażenie kuchenne wykonane stali nierdzewnej zapewnia wieloletnie, efektywne użytkowanie. Włoska marka to bowiem synonim ładnego designu, ale też trwałości, czego dowodzą oferowane w naszym sklepie artykuły.

Luksusowa włoska zastawa w najlepszym wydaniu

Jeżeli chcesz skompletować jedyną w swoim rodzaju, luksusową zastawę, polecamy wybór kompletu sztućców Alessi, które znajdują się w naszej ofercie. Osoby doceniające oryginalność i niepowtarzalność rozwiązań designerskich zwrócą uwagę na zachwycające etażerki włoskiej firmy. Z kolei ze względu na połączenie estetyki i funkcjonalności warto zdecydować się na produkowane ze stali nierdzewnej czajniki tej marki, które również sprzedajemy w wielu wariantach kolorystycznych.

Poza licznymi akcesoriami o praktycznym przeznaczeniu w ofercie Alessi ujęliśmy także produkty o zastosowaniu typowo dekoracyjnym, które pomimo stosunkowo niewielkich wymiarów potrafią zupełnie odmienić każde wnętrze. Wśród tego rodzaju wyrobów można wymienić m.in. rozmaite misy, zegary, podkładki, kosze czy tace stali nierdzewnej – wszystkie dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Znajdź te, które najbardziej Ci się podobają lub nadają się na prezent, i zamów już teraz!

„Prawdziwa praca projektowa musi poruszać ludzi, przekazywać emocje, przywoływać wspomnienia, zaskakiwać i sprzeciwiać się potocznemu myśleniu”. ~ Alberto Alessi