Włoska marka Alessi sprawia, że zwykłe staje się niezwykłe. Tworzenie przedmiotów codziennego użytku, które są interesujące i pożądane, gdzie estetyka, funkcjonalność i jakość znajdują równowagę w wymiarze kulturowym i emocjonalnym, który urzeka i zaskakuje. Od swojego powstania w 1921 roku, Alessi stopniowo ewoluowało, stając się czołowym przedstawicielem „Fabryk włoskiego designu. Jego misją jest przełożenie twórczych ekspresji na rzeczywiste obiekty zdolne do spełnienia marzeń i zaspokojenia pragnień publiczności.

Alessi to marka otwarta na zmiany i międzynarodowy rozwój, firma jest również głęboko zakorzeniona w tradycji i kulturowym tle swojego terytorium: Alessi nadal jest synonimem rzemieślniczych produktów wytwarzanych przy pomocy maszyn.

Od 1921 roku, w którym powstała firma, większość przedmiotów Alessi została stworzona poprzez obróbkę metali na zimno i do dziś jest wykonywana we Włoszech przez wysoko wykwalifikowanych rzemieślników. W ostatnich dziesięcioleciach, Alessi umieścił w swoim katalogu również wiele innych materiałów, takich jak drewno, porcelana, szkło, tworzywa sztuczne itp. Do każdego z nich stosuje się surowe normy jakościowe, z ciągłą mediacją między złożonością technologiczną produkcji przemysłowej, a dbałością o szczegóły typowe dla rzemiosła.

Szeroki wybór ekskluzywnych produktów Alessi

W ofercie Mensa Home znajduje się mnóstwo wyrobów marki Alessi, a to ze względu na szczególne docenienie kunsztu oraz niezwykłego wzornictwa. Są to różnego rodzaju produkty do domu, które pełnią funkcje jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Wśród nich znajdą Państwo m.in. niezwykle solidne, wysokiej jakości zestawy garnków pozwalających na przygotowanie każdej potrawy w smacznym wydaniu. Dostępne w rozmaitych wariantach kolorystycznych wyposażenie kuchenne wykonane stali nierdzewnej zapewnia wieloletnie, efektywne użytkowanie. Włoska marka to bowiem synonim ładnego designu, ale też trwałości, czego dowodzą oferowane w sklepie artykuły.

Firma Alessi – praktyczne dodatki do każdego pomieszczenia

Wyroby marki Alessi skradły już serca użytkowników na całym świecie. To produkty reprezentujące prawdziwy design w najlepszej odsłonie. Zdecydowaną zaletą firmy jest także ogromna różnorodność – w jej ofercie można znaleźć użyteczne dodatki do każdego pomieszczenia. Posługując się wykorzystywanymi dopiero od ostatnich dziesięcioleci nowymi materiałami: w tym drewnem, porcelaną, szkłem i tworzywami sztucznymi, firma wytwarza przede wszystkim niezwykłe akcesoria i sprzęty do kuchni i jadalni. To wyjątkowe zaparzacze do herbaty, patery, maselniczki czy chlebaki. Doskonale uzupełnią nowoczesne wnętrze. W ofercie nie zabrakło także urządzeń elektrycznych o niecodziennym designie, w tym czajników, tosterów i blenderów.

Wystrój łazienki dopełnią niebanalne szczotki do WC, dozowniki na mydło, kubki na szczoteczki oraz pojemniki na waciki kosmetyczne. Warto zdecydować się na kompletowanie wyposażenia z marką Alessi. Dzięki niej mogą Państwo otaczać się na co dzień niezwykłym designem, który intryguje, zachwyca, a czasem nawet wywołuje uśmiech lub bawi. Sprawia on, że codzienność zyskuje koloru!

Prawdziwy design dla każdego!

Znana niemal na całym świecie firma Alessi tworzy przedmioty codziennego użytku, które reprezentują prawdziwą sztukę. Dla wielbicieli wina marka przygotowała niecodzienne korkociągi z trwałych materiałów, dzięki którym otwieranie ulubionego alkoholu przyniesie jeszcze większą radość. Bariści amatorzy znajdą tutaj piękne i użyteczne dzbanki termiczne, spieniacze do mleka i kawiarki ciśnieniowe. W katalogu nie zabrakło też czegoś dla miłośników zwierząt i niebanalnego designu zarazem. To wyjątkowe miski dla psów i kotów oraz praktyczne pojemniki na karmę.

Posiłku do pracy nie trzeba zabierać w nudnym pojemniku! W Mensa Home otrzymają Państwo atrakcyjne lunch boxy i kubki termiczne z wytrzymałych materiałów. Wśród asortymentu znajdują się także niezwykłe konewki do roślin domowych czy stojaki na ręczniki papierowe. Firma Alessi proponuje też dyfuzory i olejki zapachowe, by mogli Państwo wprowadzić do swojego domu nowy zapach. Katalog marki obejmuje także produkty idealne na prezenty świąteczne, na przykład niepowtarzalne bombki choinkowy lub dziadki do orzechów. Oby dwa, choć różnią się funkcją, stanowią na swój sposób prawdziwe dzieła sztuki.

Luksusowa włoska zastawa w najlepszym wydaniu

Jeżeli chcą Państwo skompletować jedyną w swoim rodzaju, luksusową zastawę, warto wybrać komplet sztućców Alessi, które znajdują się w naszej ofercie. Osoby doceniające oryginalność i niepowtarzalność rozwiązań designerskich zwrócą uwagę na zachwycające etażerki włoskiej firmy. Z kolei ze względu na połączenie estetyki i funkcjonalności warto zdecydować się na produkowane ze stali nierdzewnej czajniki tej marki, które również otrzymają Państwo w wielu wariantach kolorystycznych.

Poza licznymi akcesoriami o praktycznym przeznaczeniu w ofercie Alessi można znaleźć także produkty o zastosowaniu typowo dekoracyjnym, które pomimo stosunkowo niewielkich wymiarów potrafią zupełnie odmienić każde wnętrze. Wśród tego rodzaju wyrobów można wymienić m.in. rozmaite misy, zegary, podkładki, kosze czy tace stali nierdzewnej – wszystkie dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Znajdźcie Państwo te, które najbardziej Ci się podobają lub nadają się na prezent, i zamów już teraz!

„Prawdziwa praca projektowa musi poruszać ludzi, przekazywać emocje, przywoływać wspomnienia, zaskakiwać i sprzeciwiać się potocznemu myśleniu”. ~ Alberto Alessi