Mające specjalny kształt ozdobne kieliszki do czerwonego wina pozwalają cieszyć się smakiem i aromatem. Ich specjalna konstrukcja uwydatnia walory napoju, a naczynie dzięki temu dobrze prezentuje się na stole. Doskonale nadaje się do użytku w kuchni, jak również w restauracji lub barze. 

Właściwości kieliszków do czerwonego wina 

Wysokiej jakości przejrzyste szkło wspaniale eksponuje barwę trunku. Nóżka ozdobnego kieliszka do wina ułatwia trzymanie go bez konieczności dotykania czaszy, co jest ważne, ponieważ dzięki temu nie ogrzewamy zawartości palcami i utrzymujemy odpowiednią temperaturę. Duża pojemność umożliwia zamieszanie naczyniem bez obawy, że coś się rozleje. Ta ważna czynność uwalnia cały bukiet aromatu, jaki ma do zaoferowania dobry alkohol. 

Ozdobny i stylowy kieliszek do czerwonego wina jest większy i głębszy niż ten do białego, a pękaty kształt przywodzi często skojarzenia z głową tulipana. Taka duża średnica umożliwia kontakt trunku z powietrzem. Sam smak nabiera też delikatności i gładkości, zwłaszcza w przypadku, gdy raczymy się starszym napojem tego typu. 

Eleganckie kieliszki do czerwonego wina 

Warto zwrócić także uwagę na zdobienia i wymiary oferowanych naczyń. Ułatwia to odpowiednie dobranie ich do pitego gatunku, gdzie najszersze rodzaje pasują do burgundów, nieco węższe do napojów pochodzących z Bordeaux i Chianti lub produkowanych z winogron Shiraz. 

Oferowane przez nasz sklep internetowy ozdobne kieliszki do wina czerwonego dopasujesz zarówno do zastawy odznaczającej się minimalizmem, klasycznymi wzorami, jak i nowoczesnymi i nietypowymi konstrukcjami. Ciekawie udekorowane szkło nie tylko odpowiednio wygląda na stole, ale także stojąc w kredensie. Duży wybór spośród wielu kolorów, szlifów i dodatkowych zdobień umożliwi dopasowanie kupionych artykułów do posiadanej karafki, szklanek i kufli. Cena produktów waha się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, zależnie od producenta, wzoru i wykorzystanych materiałów. 

Kieliszki do czerwonego wina i inne artykuły 

Zamawiając w Mensa Home, możesz zdecydować się także na ozdobne i stylowe zestawy, w których znajdziesz kilka kieliszków do czerwonego wina. Zapraszamy też do sprawdzenia innych kategorii, w których prezentujemy akcesoria barmańskie, szklanki do koktajli, a także szkło do mocniejszych alkoholi, jak wódki, nalewki czy likiery. W razie pytań skontaktuj się ze sklepem bezpośrednio – nasi przedstawiciele pomogą Ci znaleźć artykuły spełniające Twoje oczekiwania. Zapoznaj się z ofertą i wybierz produkty, które pomogą Ci wydobyć z trunków wspaniały smak oraz aromat.

Piękne i eleganckie kieliszki do wina białego 

Oferowane w naszym sklepie stylowe kieliszki do wina białego prezentują się wyjątkowo delikatnie. Filigranowy wygląd decyduje o efektowności podania trunku, ponieważ celem kompozycji z cienkiego szkła jest właśnie skuteczne wyeksponowanie barwy alkoholu. Eteryczność materiału okazuje się jednak tylko pozorna, gdyż proponowane stylowe kieliszki powstają ze szkła lub kryształu najwyższej jakości, które wykazuje imponującą odporność. 

Profesjonalne techniki wykonania i dbałość o najdrobniejsze szczegóły sprawiają, że lampki do wina są wytrzymałe i niewrażliwe na przypadkowe uderzenia czy stuknięcia. Dzięki temu można z radością wznosić toasty i delektować się wybornym smakiem wraz z bliskimi, bez strachu o niespodziewane wyszczerbienie czy pęknięcie ścianki czaszy. Z tego też powodu dystrybuowane kieliszki do wina białego, musującego czy różowego da się myć w zmywarce – to kolejny argument przemawiający na korzyść proponowanych produktów. Raz na zawsze można pożegnać się z myciem naczyń po udanej imprezie – wystarczy włożyć zastawę do komory zmywarki i gotowe. 

Kieliszki do wina czerwonego – elegancja zaklęta w szkle 

Trunkiem, po który w wielu krajach sięga się najczęściej, jest właśnie czerwone wino. Dzieje się tak, ponieważ to delikatny alkohol oferujący niezwykle szeroki wachlarz smaków i aromatów. Z tego względu w pierwszej kolejności warto zakupić stylowe kieliszki przeznaczone właśnie do tego trunku. Dlaczego są one ważne? Prawidłowo dobrane do wina szkło, np. kryształowe, pozwala bowiem wydobyć z alkoholowego napoju to, co najlepsze. 

Kolejnym powodem, żeby zainwestować w odpowiednio zaprojektowane naczynia, jest fakt istnienia zasad savoir-vivre. Ich przestrzeganie ma znaczenie zarówno podczas uroczystych wydarzeń, jak i w trakcie kameralnych spotkań – w dobrym tonie jest podanie wysokojakościowego trunku w odpowiednim naczyniu, które umożliwia delektowanie się mocą smakowych doznań na najwyższym poziomie. Należy więc pamiętać, żeby czerwone wino nalewać do stylowego kieliszka czy szkła kryształowego do poziomu, w którym czasza osiąga największą szerokość. Gwarantuje to możliwość napowietrzenia napoju w optymalnym stopniu. 

Mnogość propozycji sprawia, że trudno zdecydować się na konkretny model? Miłośnikom minimalizmu, klasycznych motywów i smukłych kształtów oraz filigranowości charakterystycznej dla winnych trunków polecamy stylowe odmiany polerowane z cienkiego szkła, np. kryształowego, bez żadnych ozdób. Warianty takie imponują delikatnością i pozwalają zmysłom skupić się jedynie na smaku alkoholu. We wnętrzach vintage, boho czy skandynawskich świetnie sprawdzają się zaś stylowe kieliszki z pękatymi czaszami i estetycznie wyprofilowanymi ściankami przypominającymi kielichy kwiatów. 

Równie atrakcyjną propozycją jest szkło kryształowe, które sprawia, że zwyczaj picia przemienia się w wyjątkowo przyjemny rytuał nawiązujący do bizantyjskiego dziedzictwa. Natomiast do przestrzeni wyróżniających się subtelną surowością idealnie nadają się stylowe kieliszki do wina czerwonego z czaszami, których design bazuje na kształtach geometrycznych oraz rozwiązaniach wizualnych charakterystycznych dla minimalizmu. Zapraszamy do wyboru ulubionych modeli! 

Jak wybrać stylowe kieliszki do wina różowego i musującego? 

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów produktów, ponieważ każdy typ trunku wymaga odpowiedniej oprawy, dzięki której możliwe staje się efektywne wydobycie pełni nut smakowych i ukrytych aromatów. Kieliszki do wina różowego mają zazwyczaj niższą i węższą czaszę, która przy samej górze subtelnie rozwija się do zewnątrz. Z kolei mocno aromatyczne trunki różowe podaje się w nieco szerszych egzemplarzach przypominających kształtem kwiat tulipana. Ich ścianki zwężają się ku górze, co pozwala dłużej delektować się charakterystycznymi dla gatunku aromatami. 

Z kolei z uwagi na wysoką zawartość bąbelków kształt kieliszka do wina musującego przypomina wyglądem te przeznaczone do szampana. Wyróżniają się one wysokimi i prostymi ściankami, które biegnąc ku górze, wręcz niezauważalnie zbliżają się do siebie. Filigranowa i wąska czasza usytuowana jest na długiej nóżce pozwalającej na pewne i wygodne trzymanie w ręku. Zachęcamy do zamawiania stylowych kieliszków do wina białego, różowego i musującego

Kieliszki do różnych odmian czerwonego wina

Do najpopularniejszych rodzajów trunku produkowanego z winorośli należą czerwone odmiany, do których stosuje się kieliszki wykonane ze szkła osadzone na długich nóżkach. W zależności od zawartości alkoholu i formy danego wina używa się egzemplarzy o czaszy przypominającej kwiat tulipana (odmiany średnie), modele typu burgund (trunki lekkie) lub z szerokim i zwężanym ku górze dnem (napoje mocne). Prawidłowy wybór odpowiedniego wyposażenia jest ważny z uwagi na zachowanie optymalnych walorów aromatycznych.

Wysoka zawartość tanin i różnorodność nut smakowych powoduje, że kieliszki do czerwonego wina powinny stać na długich nóżkach, tak aby można było utrzymać czaszę z zawartością bez jej dotykania. Z kolei duża pojemność i szerokość pozwalają na równomierne i efektywne uwalnianie aromatów. Warto przy tym mieć na uwadze, że maksymalny poziom wypełnienia trunkiem powinien wynosić 50%, przy czym zaleca się nalewanie jeszcze mniejszych ilości, tzn. ok. 30% całkowitej pojemności naczynia.

Ponieważ oferujemy szeroki wybór kieliszków do wina czerwonego, jesteśmy przekonani, że każdy znajduje u nas egzemplarze idealnie nadające się do wszelkiego rodzaju alkoholi z tej kategorii. Zamówisz u nas wyłącznie produkty wykonane z najwyższej jakości szkła, które stabilnie stoją na długich nóżkach i poza swoją podstawową funkcją świetnie nadają się także jako atrakcyjna dekoracja pomieszczenia.