Szybkowar to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy na co dzień mają mało czasu na gotowanie, a mimo to nie chcą zrezygnować ze zdrowych i smacznych posiłków. Potrawy przygotowywane są w wysokiej temperaturze pod ciśnieniem. Dzięki temu czas gotowania zostaje zredukowany nawet o 70%, oszczędzając przy tym do 50% energii. Takie przygotowanie dań sprawia, że zachowują one witaminy i składniki odżywcze a przede wszystkim doskonały smak! 

Szybkowary z naszej oferty są odpowiednie do wszystkich rodzajów kuchenek oraz posiadają możliwość zdjęcia uchwytu, w celu dokładnego umycia produktu. Wśród doskonałych serii szybkowarów dostępnych w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

Najważniejsze zalety elektrycznych szybkowarów ciśnieniowych

Podstawowym aspektem, z myślą, o którym klienci decydują się na specjalne garnki ciśnieniowe, czyli po prostu szybkowary elektryczne, jest krótki czas przygotowywania posiłków. Oszczędność czasu jest niezwykle istotna szczególnie z punktu widzenia osób żyjących w ciągłym pędzie i na wysokich obrotach. Do przyrządzania dań za pomocą oferowanych urządzeń używa się także mniejszych ilości wody niż w trakcie standardowego gotowania, dzięki temu dbamy o naszą planetę, ograniczając zużycie tego naturalnego zasobu.

Niewątpliwą zaletą garnka ciśnieniowego zwanego szybkowarem jest jego szczelność. Możliwość bardzo dokładnego przykrycia gotującej się zawartości pozwala na zamknięcie wszystkich aromatów, co z kolei przekłada się na soczystość i doskonały smak przygotowywanych posiłków. Co równie istotne, podczas przyrządzania zachowują one wszystkie swoje wartości odżywcze, dlatego nasze wyroby doskonale nadają się dla osób, które chcą zdrowo się odżywiać i dbają o to, co ląduje na ich talerzu.

Tym, co przekonuje do kupowania elektrycznych szybkowarów, jest uniwersalność ich zastosowania. Garnek ciśnieniowy doskonale nadaje się do bardzo różnych dań i produktów spożywczych – polecamy go do gotowania rozmaitych śniadań, obiadów i kolacji. Można w nim przyrządzać posiłki mniej i bardziej sycące, mięsne i wegetariańskie czy na słodko i słono. Z praktycznego punktu widzenia równie ważne jest to, że w trakcie gotowania wszelkie aromaty pozostają w naczyniu, zamiast roznosić się po wnętrzu.

Oferujemy wyłącznie solidne, nowoczesne i wysokojakościowe szybkowary elektryczne, które są bezpieczne w użytkowaniu. Do ich zalet można bowiem zaliczyć skuteczną ochronę przed ryzykiem poparzenia, która jest efektem zastosowania nienagrzewających się rączek, pokrywek i innych elementów konstrukcyjnych garnka ciśnieniowego.

Nowoczesne i funkcjonalne szybkowary 

Sprzedawane w naszym sklepie internetowym szybkowary ciśnieniowe i elektryczne ze stali nierdzewnej są starannie zaprojektowane, mając bardzo ergonomiczne kształty. Dzięki temu posługiwanie się nimi jest bezpieczne i komfortowe. Wszystkie uchwyty, zarówno te główne, jak i boczne pomocnicze, zostały wykonane z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur i nienagrzewających się, co ułatwia przenoszenie rozgrzanego naczynia. Rączki precyzyjnie wyprofilowano oraz dopasowano kształtem i długością do rozmiaru i wagi całego kociołka. Są one także zdejmowalne, więc szybkowar można myć w zmywarce. O praktyczności oferowanych modeli ciśnieniowych i elektrycznych, do których produkcji wykorzystano stal nierdzewną, przesądzają też z pozoru drobne szczegóły, takie jak np. miarki. Dzięki nim gotowanie staje się jeszcze wygodniejsze. 

Szeroki wybór jakościowych szybkowarów 

Wyprodukowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej szybkowary zdecydowanie warto mieć w swojej kuchni. Są one wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, ponieważ wykonano je z materiałów najwyższej jakości i zadbano o wzmocnienie najbardziej narażonych na wysokie temperatury elementów, na przykład spodów. Zakup jest więc opłacalną inwestycją na lata. W sprzedaży są urządzenia ciśnieniowe, których używa się podobnie do standardowych garnków. Dostępne w asortymencie modele różnią się także pod względem wyglądu, kształtów i pojemności.

Jak działa szybkowar ciśnieniowy?

Spoglądając na szybkowar ciśnieniowy, można pomylić go ze standardowym garnkiem, do którego jest dość podobny. W rzeczywistości jednak występują zasadnicze różnice w budowie i działaniu obu naczyń – najlepiej widać to na podstawie odmiennej konstrukcji pokrywy. W urządzeniach skracających czas gotowania dostępnych w naszej ofercie zawiera ona specjalne uszczelki i zawory, które odpowiadają za zapewnienie maksymalnej szczelności wnętrza i bezpieczeństwa pracy sprzętu. To bardzo ważne z uwagi na m.in. wysokie temperatury.

Podczas gdy uszczelki zapobiegają wydobywaniu się pary z szybkowaru, do odprowadzania jej nadmiaru, a tym samym odpowiedniego regulowania w naczyniu poziomu ciśnienia służy zawór bezpieczeństwa. Właśnie on skraca czas gotowania, zachowując właściwości smakowe i odżywcze produktów spożywczych. Równie ważną rolę w całym procesie odgrywa temperatura wrzenia wody uzyskana poprzez podgrzanie na kuchence, która w połączeniu z działaniem ciśnieniowym, przyczynia się do błyskawicznego podgrzewania żywności.

Jak wybrać szybkowar ciśnieniowy?

Jednym z kluczowych aspektów, które powinno się uwzględnić podczas poszukiwania sprzętu, jest jego pojemność. Należy ją dopasować do częstotliwości i ilości przygotowywanego jedzenia – na większe modele warto się zdecydować, jeżeli posiłki będą przyrządzane dla kilku osób, podczas gdy tylko dla jednego użytkownika wystarczy mniejszy egzemplarz. Kolejna kwestia to materiał wykonania – w naszej ofercie można znaleźć szybkowary ciśnieniowe z aluminium, które są wytrzymałe na wysokie temperatury. Wyposażone w zawór bezpieczeństwa, pozwalają skrócić czas gotowania, uzyskując pyszne i zdrowe potrawy.

Przy zakupie urządzenia należy zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje i jakość produkcji. Decydując się na naszą ofertę, można mieć pewność najwyższej solidności i precyzji wytworzenia z odpornych materiałów, co przekłada się na wytrzymałość na użytkowanie, a tym samym trwałość proponowanych szybkowarów ciśnieniowych.