Szklanka świeżego soku z samego rana dodaje energii do działania i poprawia nastrój! Aby samodzielnie przygotować taki zdrowy napojów we własnym domu, warto zdecydować się na zakup wyciskarki do cytrusów. Urządzenie w wersji ręcznej i elektrycznej występuje w ofercie sklepu Mensa Home w różnych wariantach do wyboru. Każdy z nich pozwala ekspresowo wycisnąć cytrynę, grejpfruta czy pomarańcza, uzyskując klarowny nektar bez miąższu. Akcesoria kuchenne polecane są też do lokali gastronomicznych, zwłaszcza barów i kawiarni.

Solidne i stylowe wyciskarki do cytrusów

Mensa Home to sklep internetowy z ofertą premium, do której trafiają akcesoria kuchenne poddane starannej selekcji. Marka współpracuje z najlepszymi producentami artykułów do domu, których wyroby spełniają wysokie normy estetyczne oraz jakościowe. Mogą Państwo zamówić tutaj znakomite wyciskarki do cytrusów zarówno ręczne, jak i elektryczne. Za ich produkcję odpowiadają następujące firmy m.in.:

  • Bugatti, 
  • Kitchen Craft, 
  • Bredemeijer,
  • Blomus. 

W zależności od wybranego modelu wyciskarki metoda wydobywania soku z cytrusów będzie nieco inna. Można zaopatrzyć się w wariant z dźwignią umożliwiający wyciśnięcie pomarańcza czy cytryny jednym, energicznym ruchem. Alternatywnym wyborem jest klasyczne akcesorium z ostro zakończoną końcówką w kształcie stożka, na której równomiernie obraca się przeciętym na pół owocem. Warto też rozważyć zamówienie urządzenia elektrycznego, które jest jeszcze wygodniejsze. 

Akcesoria kuchenne – wyciskarki do cytrusów

Przyrządy do wyciskania cytryn czy pomarańczy różnią się między sobą nie tylko sposobem działania, ale też materiałem wykończenia. Klasyczne wyciskarki do cytrusów występują głównie w wersji szklanej oraz ceramicznej. Akcesoria kuchenne z dźwignią, a także elektryczne mają przeważnie powierzchnie robocze zrobione na bazie stali nierdzewnej, która wykazuje imponującą odporność mechaniczną. Ciekawą propozycją są również ręczne gadżety drewniane o niewielkim rozmiarze, polecane zwłaszcza do niewielkiej kuchni.