Przy kompletowaniu nakrycia stołu nie można pominąć doboru podstawowych sztućców składających się z: widelców, łyżek, noży, łyżeczek oraz widelczyków deserowych. Przy organizacji i serwowaniu większych posiłków warto posiadać komplet uzupełniony o dodatkowe elementy, tzw. sztućce serwingowe. Zestawy 66 czy 68 elementów pozwolą ugościć nawet do dwunastu gości i zawierają dodatkowo: komplet łyżek sałatkowych, widelec, łyżkę do serwowania, chochlę wazową, łopatkę do ciasta, a nawet łyżeczkę do cukiernicy oraz łyżkę do sosu. W naszej ofercie znajdują się nowoczesne sztućce z matowej stali nierdzewnej oraz polerowane na wysoki połysk. Oryginalne, czasem bardzo futurystyczne kształty znajdą zwolenników wśród poszukiwaczy minimalizmu i nutki nowoczesności, a te klasyczne będą idealne dla szukających  ponadczasowych sztućców.

Stawiając na ponadczasową klasykę nie można przejść obojętnie obok sztućców marki WMF. Niemiecki producent specjalizujący się w produkcji  wysokiej jakości stali nierdzewnej Cromargan® 18/10 urzeka prostymi, a zarazem eleganckimi produktami. Wyrafinowane kolekcje jak Jette czy Corvo wykonane ze specjalnej stali Cromargan Protect® utwardzonej azotem są niemal niezniszczalne. Sztućce te są odporne na zadrapania i po latach wyglądają niemal jak nowe. Polerowane powierzchnie zachowują swój połysk, a matowe elementy pozostają matowe.

Na uznanie zasługują również oryginalne kształty sztućców z linii Aberdeen oraz Bellasera marki Zwilling, które dzięki ekstrawaganckiemu kształtowi i solidnemu wykonaniu będą gościć na naszych stołach przez długie lata.