Pyszna, włoska pizza bez wychodzenia z domu? To możliwe dzięki kilku akcesoriom. Jednym z nich jest kamień, który odpowiednio rozgrzany znacząco wpływa na smak i zapach uwalniany podczas pieczenia. Do wyboru mają Państwo produkty granitowe, szamotowe oraz z ogniotrwałej ceramiki. Dostępne są one w różnych kolorach oraz z praktycznymi dodatkami, m.in. wygodnymi uchwytami lub wyższymi brzegami zapobiegającymi zsuwaniu się ciasta. Wielu można używać również na grillu. Z nimi pizza może być gotowa już w kilka minut! 

Kamień do pizzy – granitowy czy szamotowy? 

Przy wyborze takiego akcesorium do pieczenia należy uwzględnić przede wszystkim jego średnicę oraz materiał wykonania. Do najpopularniejszych rozwiązań należy kamień granitowy i szamotowy. Oba są obecnie wykorzystywane równie chętnie w domach, co w restauracjach. Pierwsza opcja ma gładszą powierzchnię, przez co jest łatwiejsza w czyszczeniu. Dłużej się nagrzewa, ale tym samym na dłużej pozostaje ciepła. Na modelu granitowym można piec także warzywa lub mięso. Kamień szamotowy jest z kolei lżejszy. Ma porowatą powierzchnię i rozgrzany doskonale chłonie wilgoć z ciasta, dzięki czemu potrawa jest idealnie cienka i chrupka z zewnątrz. 

Oferta obejmuje również stalowe formy do pieczenia pizzy na cienkim cieście o nieprzywierającej powłoce. Specjalna warstwa pozwana na wygodne zsuwanie dania na talerz, a także łatwe czyszczenie bez szorowania. W katalogu są także łopatki, na których estetycznie podadzą Państwo włoski przysmak. 

Jak używać kamienia do pieczenia pizzy? 

Używanie kamiennej formy do pieczenia nie wymaga specjalnych umiejętności, a znacząco wpływa na smak potrawy. Przy jego użytkowaniu należy pamiętać jedynie o kilku kwestiach. Akcesorium wkłada się do zimnego piekarnika, aby zapobiec jego pęknięciu. Rozgrzany kamień granitowy lub szamotowy najlepiej pozostawić do naturalnego wystudzenia. Gdy jest gorący, nie należy dotykać go nawet w rękawicach kuchennych, dlatego do wkładania i zdejmowania pizzy używa się łopatki. Teraz pozostaje jedynie wybrać odpowiedni model i cieszyć się przysmakiem o chrupkim spodzie niczym z tradycyjnego pieca!