W każdym domu powinien znaleźć się cedzak, dlatego, jeśli właśnie kompletują Państwo wyposażenie kuchennych szafek, zdecydowanie warto wybrać jeden z dostępnych tutaj produktów. Durszlak silikonowy lub ze stali nierdzewnej to wygodne akcesorium, które ułatwia funkcjonowanie w kuchni. Rozwiązania z katalogu Mensa Home wyróżniają się niezwykłą funkcjonalnością – są łatwe do utrzymania w czystości, mają praktyczne dodatki i są trwałe oraz solidnie wykonane, przez co będą Państwu służyć bardzo długo. Proponowane artykuły są różnorodne pod względem estetycznym i mają różne średnice, dlatego wybór tego najlepszego jest bardzo prosty. 

Durszlak silikonowy czy ze stali nierdzewnej? 

Zastanawiają się Państwo, który z produktów będzie odpowiedni? Silikonowe durszlaki świetnie sprawdzają się przy myciu sałaty, odcedzaniu makaronu czy płukaniu tak delikatnych owoców, jak maliny czy jagody. Są także lekkie i nie sprawiają kłopotu przy przechowywaniu. Cedzaki ze stali nierdzewnej są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ zazwyczaj można myć je w zmywarce. Wyróżniają się też większą trwałością niż modele silikonowe. Wśród dostępnych sitek ze stali nierdzewnej znajdą Państwo również te mniejszych rozmiarów – odpowiednie do zdobienia przeróżnych słodkości cukrem pudrem, przesiewania mąki lub nadające się do zaparzania herbaty. 

Wygodny cedzak musi się znaleźć w każdej kuchni! 

Takie akcesorium, jak wygodny cedzak zdecydowanie ułatwia i przyspiesza proces przygotowywania posiłków. Durszlak może również pełnić pewną funkcję w utrzymaniu czystości w kuchni. Czasami bowiem inny sposób na odcedzenie ryżu czy opłukanie drobnych owoców pod bieżącą wodą może skończyć się niemałym bałaganem. Wygodne cedzaki na stabilnych nóżkach ze stali nierdzewnej sprawiają, że gotowanie w pojedynkę jest łatwe i przyjemne. Praktyczne uchwyty, o które uzupełniono większość projektów i możliwość mycia w zmywarce również przemawia na korzyść pozycji z katalogu. Odporne na wysoką temperaturę sitko można wykorzystać także do gotowania na parze. Durszlak zdecydowanie powinien zajęć miejsce również w Państwa kuchni!