Pełniące wiele praktycznych i ozdobnych funkcji karafki na whisky to dobry sposób na to, by uatrakcyjnić przyjęcie bądź sprawić miły prezent komuś, kto docenia smak tego trunku. Ciekawe kształty sprawiają, że doskonale prezentują się nie tylko na stole, ale także w kredensie czy barku, pośród innych przeznaczonych na wyjątkowe okazje naczyń. Ich kształt pełni nie tylko funkcję estetyczną. Wiele z prezentowanych przez nasz sklep internetowy modeli pomaga dłużej utrzymać niską temperaturę znajdującego się w nich alkoholu oraz ułatwia nalewanie. 

Karafki do whisky z wysokiej jakości materiałów 

Dostępne w Mensa Home produkty wykonano ze szkła w wersji zwykłej, ale także kryształowej lub kryształowo-bezołowiowej. Ma to wpływ nie tylko na ciekawe walory estetyczne, ale też zwiększoną odporność na stłuczenia. Dzięki temu udało się też nadać materiałowi dodatkowe właściwości, takie jak wyjątkowa przejrzystość pomimo dużej liczby pokrywających ją skomplikowanych szlifów oraz wysoki połysk. Warto pamiętać, że karafka na whisky posiadająca dużą ilość zdobień może nie być przystosowana do mycia w zmywarce i należy to robić ręcznie, aby nie doprowadzić do ścierania tych elementów. 

Różne rodzaje karafek do whisky 

Znajdziesz u nas produkty o różnej pojemności, których cena waha się w przedziale od stu do kilkuset złotych. Karafki doskonale nadają się do whisky, ale można w nich także trzymać soki, wodę albo inny rodzaj alkohol. Szkło robi dobre wrażenie dzięki ciekawym zdobieniom. Te wykonano w różnym stylu, pasującym zarówno do zastawy w stylu klasycznym, jak również prezentującym się ciekawie przy elementach nowoczesnych, z nieoczywistym lub minimalistycznym zamysłem designerskim.

Oprócz wrażeń estetycznych trzymanie trunku w karafce na whisky ma też praktyczne zastosowanie. Gruby materiał, z jakiego ją wykonano, pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę, co przydaje się szczególnie, jeśli do środka wrzucimy kilka kostek lodu. 

Komplety karafek na whisky 

Oprócz pojedynczych modeli, sprzedajemy również zestawy. Decydując się na tę opcję, możesz cieszyć się naczyniami posiadającymi spójny, nietuzinkowy design, który będzie stanowił na stole atrakcyjną kompozycję. Do wyboru są różne wersje, mające bardziej klasyczną formę prostokątnej karafki na whisky i niskich szklanek o szerokim dnie, ale także skomplikowanych szlifów, często zaprojektowanych tak, by dodawać znajdującemu się w nich napojowi ciekawego wyglądu. 

Szklane karafki w niepowtarzalnym stylu

Różnorodny katalog Mensa Home obejmuje karafki do whisky o wyjątkowej stylistyce. Do dyspozycji mają Państwo projekty o szlachetnym designie, na przykład w nieregularne, złote kształty. Taki wzór nadaje całości niezwykłej elegancji, przez co doskonale wpasuje się w klasyczne wnętrze. W ofercie nie zabrakło produktów niezwykle dekoracyjnych, które bez wątpienia zachwycą gości lub obdarowywane osoby. Należą do nich między innymi unikalne rozwiązania Dynamic i Pyramid marki Bohemia, wykonane z wysokiej jakości szkła kryształowego. Wśród asortymentu znajdują się także minimalistyczne i nowoczesne szklane karafki do whisky. Na uwagę zasługują w szczególności modele gładkie lub z delikatnym zdobieniem, które wkomponują się w każde wnętrze.

Karafki do whisky – piękna oprawa szlachetnego trunku

Wszystkie propozycje to szklane wyroby wysokiej jakości, które zachwycają nie tylko wyglądem, ale i mistrzowskim wykonaniem oraz wytrzymałością. Są to projekty od renomowanych producentów, które swoją unikalnością intrygują gości i sprawiają, że trunek wydaje się wyjątkowo szlachetny. Jednocześnie pięknie uzupełniają barek. W wielu przypadkach niecodzienny design nie ustępuje jednak funkcjonalności, dzięki czemu zyskujemy piękne naczynia do whisky, które nadają się do mycia w zmywarce. Klasyczna szklana karafka do podawania trunku czy produkt o niebanalnym kształcie? Wybór należy do Państwa.