Wakacje sprzyjają spędzaniu wolnego czasu z przyjaciółmi. A najlepiej czas w gronie znajomych mija przy wspólnym posiłku - o tej porze roku szczególnie przy grillu. Grillowanie to jedna ze zdrowszych i przyjemniejszych metod przygotowywania jedzenia. Niemniej jednak bez względu na to co wrzucamy na ruszt, świeżo grillowane potrawy smakują wszystkim i wszędzie. Zaś dobrze jeśli zadbamy przy tym i o nasze zdrowie i o środowisko.

Aby spełnić te warunki potrzebny jest grill, który jest ekonomiczny, ekologiczny, zdrowy i najlepiej innowacyjny! Taki właśnie jest LotusGrill, który jest czymś więcej, niż klasycznym grillem. LotusGrill® jest urządzeniem, dzięki któremu w nowoczesny i funkcjonalny sposób przygotujesz różnorodne potrawy z rusztu. Wszystko odbywa się w oparciu o innowacyjny system grillowania.

LotusGrilla jest przede wszystkim grillem, który dzięki swojej konstrukcji z dodatkowym obiegiem powietrza praktycznie nie wytwarza dymu. Dlatego możesz z niego korzystać zarówno w plenerze, jak i w domu, na przykład na balkonie lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Każdy model LotusGrilla ma specjalnie zabezpieczone palenisko. Zapobiega ono wysypaniu się węgla w trakcie przenoszenia urządzenia oraz sprawia, że tłuszcz nie kapie na rozżarzone węgle. Dzięki temu w trakcie grillowania nie wytwarzają się substancje rakotwórcze.

W środku każdego urządzenia znajduje się dmuchawa zasilana bateriami R6 (AA), dzięki czemu samo rozpalanie grilla jest wyjątkowo sprawne. Cyrkulacja powietrza sprawia, że zużycie węgla i energii jest zdecydowanie mniejsze, gdyż 200g węgla drzewnego zapewnia około 1,5 godziny grzania. Dodatkowo LotusGrill® jest wyposażony w regulację temperatury, co umożliwia między innymi precyzyjne grillowanie warzyw, a nawet ryb bez ryzyka ich przypalenia.

Konstrukcja LotusGrila jest wykonana z trwałych materiałów przyjaznych dla środowiska. Zaś dzięki specjalnej konstrukcji zewnętrzna część urządzenia nie nagrzewa się, dlatego swobodnie możesz go przenieść i używać w takich miejscach jak balkon, kuchnia czy taras.

Dzięki urządzeniom LotusGrill możesz zapomnieć o powolnym i nierównomiernym pieczeniu na ruszcie. Wykorzystując to doskonałej jakości urządzenie możesz zawsze cieszyć się znakomicie przygotowanym posiłkiem o każdej porze roku i w dowolnym miejscu!