Pyszny chleb z miękkim środkiem i chrupiącą skórką wymaga nie tylko dobrego przepisu, ale i właściwego sposobu pieczenia. Odpowiednia forma do domowego pieczywa gra w tym procesie główną rolę. To od niej zależy między innymi, jak dopiecze się bochenek i czy będzie miał pożądany kształt. W katalogu mogą znaleźć Państwo propozycje metalowe i ceramiczne, a każde ma grono swoich wielbicieli. Co ważne, nie są to jedynie naczynia do domowego chleba. Zdecydowanie warto sprawdzić wszystkie pozycje i wprowadzić do swojego domu niesamowity zapach niczym z prawdziwej piekarni! 

Formy do domowego pieczywa 

Z produktami dostępnymi w Mensa Home przygotują Państwo nie tylko tradycyjny bochenek. W ofercie znajdują się również akcesoria do pieczenia bułek, bagietek czy ciabatty. Otrzymają tutaj Państwo ceramiczne artykuły z pokrywką z otworami, które zapewniają odpowiedni poziom wilgotności podczas wypiekania. Asortyment obejmuje także metalowe rozwiązania z praktycznymi uchwytami oraz nieprzywierającą powłoką, która nie tylko umożliwia łatwe wyciąganie domowego pieczywa, ale i czyszczenie formy. Dodatkowo niektóre rozwiązania są niezwykle praktyczne i nadają się nie tylko do pieczenia chleba, ale i na przykład keksa lub pasztetu – dzięki temu można zaoszczędzić miejsce w szafce oraz pieniądze. Co ważne, można je także myć w zmywarce. 

Forma do pieczenia chleba – metalowa czy ceramiczna? 

Wysokiej jakości formy metalowe są odporne na korozję oraz bardzo wytrzymałe. Łatwo jednak uszkodzić je nożem, dlatego należy pamiętać, by domowe pieczywo kroić dopiero po wyjęciu z blachy. Forma ceramiczna do pieczenia chleba jest odporna na wysokie i niskie temperatury oraz na zarysowania. Takie naczynie jest bardzo trwałe i solidne i z pewnością pozwoli na przygotowywanie ulubionego wypieku przez wiele lat. W Mensa Home dostępne są artykuły okrągłe lub prostokątne w różnych kolorach, co pozwala na dopasowanie wyposażenia do wystroju kuchni. 

Upieczone w domu pieczywo smakuje znakomicie, a dodatkowo daje sporą satysfakcję. Wybierzcie Państwo odpowiedni dla siebie produkt i sprawdźcie sami!