Posiadanie odpowiednich akcesoriów do przygotowania i podawania pizzy to większe szanse na uzyskanie idealnego włoskiego smaku. Oryginalne deski do serwowania, talerze, kamień do pieczenia i wygodne noże do krojenia to must have. Jesteś wielbicielem prawdziwie włoskiej pizzy? Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych akcesoriów kuchennych, które ułatwią Ci przygotowanie jej w domu!

image

Włoska pizza w Twoim domu – jak ją przygotować?Prawdziwy charakter włoskiej pizzy to przede wszystkim wysokiej jakości składniki i odpowiednia mąka. Jednak jej przygotowanie może być wyzwaniem. Najważniejszą kwestią jest właściwe wyrobienie ciasta, które powinno być lekkie i cienkie, a po wypieczeniu chrupkie na brzegach. Nowoczesne miksery kuchenne z funkcją ugniatania stanowią sprytne ułatwienie, pozwalające na jego szybkie przygotowanie. Pamiętaj także, że kolejnym wyznacznikiem idealnego włoskiego smaku jest sos pomidorowy, który dzięki długiemu i wolnemu gotowaniu zachwyci swoim aromatem i gęstością. Znasz już podstawy? Czas przejść do konkretów!


To przyda Ci się do przygotowania ciasta

Wyposażenie kuchni we właściwe akcesoria to sposób na bezproblemowe i szybkie przygotowanie pizzy. Poznaj 3 niezbędne narzędzia, które ułatwią Ci pracę:
Naczynie do odmierzania składników – kluczem do przygotowania pysznego ciasta są odpowiednie proporcje. Specjalne miarki i łyżki z informacją o gramaturze umożliwiają łatwe dobranie właściwej ilości wody, mąki i drożdży bez używania wagi.
Stolnica – oprócz wyrobienia ciasta bardzo ważne jest jego rozwałkowanie. Do tego celu idealnie nadają się stolnice silikonowe. Zajmują dużo mniej miejsca niż klasyczne modele drewniane, łatwiej je utrzymać w czystości, a rozwałkowywane na nich ciasto nie jest narażone na przywieranie.
Mikser kuchenny z funkcją zagniatania – ręczne wyrobienie ciasta i połączenie składników wymaga siły i cierpliwości, a tego rodzaju urządzenie pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu i idealne wymieszanie ciasta.

Kamień do pizzy – dlaczego warto go mieć?

Kamień do pizzy to kolejny element, z którym łatwiej osiągniesz wymarzony włoski charakter tego dania. Jest ogromnym ułatwieniem w procesie pieczenia. Na rynku znajdziesz warianty wykonane z granitu, kamieni szamotowych, kamieni pochodzenia wulkanicznego lub żaroodpornej ceramiki. Naturalne właściwości tych surowców powodują, że kamienie do pizzy doskonale wchłaniają wilgoć, dzięki czemu ciasto jest idealnie upieczone i chrupiące. Polecamy zwłaszcza kamień szamotowy, charakteryzujący się wysoką porowatością, która szybko oddaje temperaturę i gwarantuje błyskawiczne wypieczenia ciasta. Kamień należy włożyć do zimnego piekarnika i nagrzewać do osiągnięcia odpowiedniej temperatury. Pizza pieczona na nim jest gotowa w kilka minut.

Czas na serwowanie: talerze i noże do pizzy

Odpowiednie zaserwowanie pizzy to również ważny element wyśmienitego posiłku. Do jej podania najlepiej sprawdzi się drewniana deska lub specjalna łopatka. Wielu miłośników włoskich smaków korzysta także ze specjalnych talerzy o średnicy 32 cm. Modele porcelanowe w jasnych kolorach są stylowe i uniwersalne. Bardzo przydatne podczas serwowania i porcjowania pizzy są także noże w formie radełka z okrągłym ruchomym ostrzem. Umożliwiają wygodne i szybkie przecięcie pizzy jednym ruchem. Najlepszym rozwiązaniem są modele wyposażone w silikonowe rączki, które gwarantują stabilność cięcia.

image
image
image

Gotowy na włoską ucztę?

Jeśli marzy Ci się profesjonalne i łatwe przygotowanie prawdziwej włoskiej pizzy, w Mensa Home znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria. Oferujemy piękne i stylowe talerze ceramiczne, niezawodne noże do pizzy, miksery kuchenne, miarki, łopatki do serwowania i kamienie do pieczenia, które usprawnią przygotowanie pysznej włoskiej pizzy w domowym zaciszu! Odwiedź naszą stronę internetową, sprawdź bogaty asortyment i aktualne promocje. Oferujemy wysokiej jakości akcesoria kuchenne renomowanych producentów, dzięki którym przygotowanie aromatycznej pizzy stanie się proste i przyjemne!