Filiżanki goszczą w naszych domach od zawsze. Jest to symbol relaksu przy kawie lub herbacie w gronie naszych najbliższych. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz filiżanki w najróżniejszych stylach oraz o wielorakim przeznaczeniu, mowa tutaj o filiżankach do kawy, kawy espresso czy do latte macciato. Marki ASA, WMF oraz Royal Doulton oferują nowoczesne filiżanki w stonowanych kolorach.

Marka Leonardo słynie ze szklanych wyrobów i takie też są jej filiżanki. Występują na ogół w klasycznym kształcie. Niektóre modele ozdobiono gustownymi nadrukami, które nadają im wyjątkowego charakteru. Na szczególną uwagę zasługują kolekcje od Royal Albert oraz Wedgwood. Ta pierwsza marka nawiązała współpracę ze słynna modelką Victoria’s Secret – Mirandą Kerr, efektem tej współpracy jest przepiękna seria wykonana z porcelany kostnej w czterech wzorach, symbolizujących oddanie, przyjaźń, błogosławieństwo i radość. Natomiast Wedgwood może pochwalić się pięknymi, ręcznie zdobionymi filiżankami inspirowanymi wzorami z XVII i XIX wieku, które swym kunsztem zapierają dech w piersiach. 

Oryginalne filiżanki dla każdego 

Dostępne w tej kategorii filiżanki zostały starannie posegregowane pod kątem przeznaczenia (np. do kawy, herbaty, śniadaniowe), dzięki czemu z łatwością można odnaleźć egzemplarze wpisujące się w konkretne potrzeby. W ofercie zgromadziliśmy bowiem różnorodną, ale zawsze oryginalną zastawę do gorących napojów. W sprzedaży dostępne są również wyjątkowo atrakcyjne modele śniadaniowe w zestawach zawierających równie efektownie ozdobione spodki. 

Miłośnikom minimalizmu i prostoty formy polecamy praktyczne, duże wersje w jednolitych kolorach, które współgrają z industrialnym wyposażeniem. Są przy tym uniwersalne, świetnie sprawdzając się w każdych okolicznościach. Równie ciekawe jawi się szklana filiżanka cechująca się elegancją i wytwornością, co jest bardzo charakterystyczne dla szkła. 

Inną propozycję łączącą w sobie filigranowość i trwałość stanowią oryginalne egzemplarze porcelanowe, które są znane ze swej szykowności. W sprzedaży znajdują się prawdziwe dzieła sztuki przyozdobione przykuwającymi wzrok ornamentami i różnokolorowymi malunkami. Nadają się zarówno do serwowania kawy po śniadaniu, jak i celebrowania picia popołudniowej herbaty. 

Różne wielkości filiżanek do kawy i herbaty 

Dostępne produkty cechuje szeroka gama pojemności. Filiżanki porcelanowe zaczynają się od tych najmniejszych – 50 ml, przeznaczonych do espresso, do większych modeli mieszczących w sobie od 500 do 800 ml, przygotowanych nie tylko do kawy lub herbaty, ale także kremów, zup, deserów, bulionów czy kakao. 

Znajdziesz u nas elementy zastawy, które zostały zrobione z eleganckiej porcelany, praktycznej ceramiki lub termicznego szkła.

Ciekawe projekty filiżanek do kawy i herbaty 

W wielu przypadkach oprócz odpowiedniego przygotowania naparu równie ważny jest sposób, w jaki się go podaje. Pasujący do reszty znajdujących się na stole przedmiotów design naczyń może wyglądać bardzo atrakcyjnie. Nasz sklep internetowy przygotował filiżanki do kawy i herbaty reprezentujące najbardziej popularne, ale także te dość ekstrawaganckie i nieoczywiste style. 

W wersji klasycznej odznaczają się białym kolorem, któremu często towarzyszą subtelne zdobienia. Wielbiciele tradycji powinni zwrócić uwagę na filiżanki do kawy i herbaty z kwiatowymi i folkowymi motywami, najczęściej wykonanymi metodą stempelkową, dającą trwałe i odporne na ścieranie efekty. 

Produkty nowoczesne mają na celu połączenie współczesnego designu z funkcjonalnością. Odpowiednio przygotowane szkło zachowuje dobre właściwości termiczne, często odchodząc też od standardowego, okrągłego kształtu, na rzecz form kwadratowych, zarówno jeśli chodzi o filiżanki do kawy i herbaty, jak również talerzyki. 

Filiżanki porcelanowe czy nowoczesne? Jakie wybrać? 

Oferujemy wysokojakościowe, wyłącznie oryginalne, małe i duże filiżanki szklane oraz porcelanowe, które mają wiele walorów stricte użytkowych. Ich producenci zadbali m.in. o ergonomiczne kształty przesądzające o ich funkcjonalności. Praktyczną zaletą jest fakt, że długo utrzymują ciepło serwowanych napojów. Jesteśmy więc pewni, że każdy odnajdzie tutaj egzemplarze o odpowiedniej pojemności oraz pożądanym kształcie i wyglądzie. 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bogatą kolekcją starannie wyselekcjonowanych wyrobów szklanych i porcelanowych. Przed dokonaniem zakupu warto określić, jakie ma być przeznaczenie filiżanki. Na wystawnym obiedzie czy wytwornym śniadaniu lepiej sprawdzają się klasyczne i eleganckie egzemplarze, z kolei podczas filmowego wieczoru z przyjaciółmi egzamin zdadzą modne, duże i pojemne modele.

Filiżanki do kawy i herbaty – różnice i podobieństwa

Mimo że pozornie może się wydawać, że szklane, parcelowane lub wykonane z jakiegokolwiek innego materiału filiżanki do kawy oraz herbaty są identyczne, to w istocie występują pomiędzy nimi pewne różnice. Warto mieć ich świadomość, gdy odpowiada się za przygotowanie wszystkich elementów zastawy stołowej np. z myślą o przyjęciu urodzinowym czy wizycie gości z jakiejkolwiek innej okazji. Otóż jedną z podstawowych odmienności pomiędzy nimi jest kształt, który różni się w zależności od przeznaczenia pojedynczego egzemplarza lub całego zestawu.

Specyficzną cechą filiżanki do kawy – bez względu na to, czy chodzi o wyroby szklane, porcelanowe, czy jakiekolwiek inne – jest równoległa do podłoża, pionowa ścianka, podczas gdy w przypadku modeli herbacianych stosuje się zwężenie ku dołowi. Krótko mówiąc, sprzedawane w naszym sklepie pojedynczo oraz w zestawach elementy zastawy stołowej przeznaczone do picia herbaty mają mniejszą objętość u nasady niż na szczycie. Ponadto są wyposażone w ucha na dwa lub nawet trzy palce, tymczasem w modelach kawowych otwór pomieści zaledwie jeden palec.

Jeśli chodzi o pojemność, różnice dotyczą przede wszystkim wyrobów do espresso i doppio, czyli najbardziej intensywnych rodzajów czarnego napoju, do których picia stosuje się m.in. porcelanowe naczynia mieszczące maksymalnie 100 ml zawartości. Z kolei kupując zestaw filiżanek do kawy warstwowej, np. latte macchiato, warto zdecydować się na przezroczyste wersje szklane, tak aby móc podziwiać kunszt przygotowania trunku. Jeśli do tego pasują do pozostałych elementów zastawy stołowej, efekt wizualny może być wprost niesamowity.

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór różnego rodzaju filiżanek zarówno do kawy i herbaty, jak i o innym przeznaczeniu. Proponujemy pojedyncze modele oraz komplety zawierające większą liczbę egzemplarzy.