Uwielbiają Państwo delektować się smakiem przeróżnych naparów herbacianych? Może nie wyobrażają sobie Państwo dnia bez wypicia pysznej herbaty? Asortyment sklepu Mensa Home obejmuje najpiękniejsze naczynia porcelanowe, jakie tylko można sobie wyobrazić. To nowoczesne lub eleganckie filiżanki od producentów znanych na całym świecie. Do Państwa dyspozycji są również całe zestawy idealne dla rodzin lub osób, które często wyprawiają herbaciane przyjęcia. Wyróżniają się one niezwykłym wzornictwem i doskonałą jakością. W katalogu znajdują się także czarki. Czym są i dlaczego warto ich używać? Szczegóły i ciekawostki można znaleźć poniżej.

Ceremonia parzenia herbaty, czyli czym właściwie jest czarka?

W Polsce do picia herbaty używane są najczęściej porcelanowe filiżanki. Powszechne w Chinach i Japonii, a także popularne wśród prawdziwych smakoszy herbaty są jednak czarki. To niewielkich rozmiarów naczynia o prostym kształcie, które nie mają uszka. Zdaniem znawców napar pity z czarki wyróżnia się niezwykłym smakiem, a jej kształt wydobywa z niego najbardziej skryte aromaty. Ten porcelanowy lub żeliwny wyrób jest niezbędnym elementem ceremonii parzenia herbaty. W Mensa Home dostępne są eleganckie produkty pojedyncze i w zestawach – jednolite lub w piękne wzory, idealne do użytku domowego oraz dla osób prowadzących kawiarnię lub herbaciarnię.

Wyjątkowe zestawy filiżanek w Mensa Home

Asortyment sklepu obejmuje różnorodne wyroby porcelanowe, ceramiczne oraz szklane. Większość z nich nadaje się do mycia w zmywarce. Dużą popularnością cieszą się komplety filiżanek ze spodkami. Taki zestaw to wygodne rozwiązanie, które jest niezwykle eleganckie. W ofercie znajdują się także cztero- lub nawet ośmioelementowe zestawienia. Do wyboru mają Państwo nowoczesne produkty gładkie, z motywem roślinnym, zwierzęcym lub całkowicie innym. Estetyczny zestaw wysokiej jakości filiżanek sprawdzi się również jako prezent ślubny, rocznicowy lub urodzinowy. Dostępne są propozycje nowoczesne lub dla fanów ponadczasowej klasyki. Które z nich znajdą się w Państwa koszyku