Podczas organizowania wystawnych obiadów lub kolacji warto zaopatrzyć się w odpowiednie komplety obiadowe zwane również zastawami stołowymi. Specjalne okazje często wymagają podkreślenia doniosłej atmosfery danego wydarzenia. Dzięki wykorzystaniu pięknie wyglądającego serwisu lub zestawu kawowego można sprawić, że goście będą przyjemniej spędzać czas. W Mensa Home dysponujemy szerokim asortymentem zróżnicowanych produktów wchodzących w skład kompletu obiadowego. Warto wybrać wyroby wysokiej jakości ze względu na ich elegancki wygląd oraz doskonałą trwałość, dzięki której przedmioty te posłużą użytkownikom przez wiele lat

Kompletowanie zastawy stołowej

Nakrycie stołu najlepiej zacząć od wyboru zastawy stołowej, do której w następnych etapach będziemy dobierać kolejne elementy. Czasami organizowanie kompletu obiadowego jest rozłożone w czasie. Dobrze jest jednak uporządkować serwis jak najwcześniej. Pierwszym wyborem powinny być płaskie talerze. W naszym sklepie internetowym znajdziecie zarówno ekskluzywne kolekcje z najbardziej szlachetnych materiałów jak porcelana kostna producentów Villeroy&Boch czy Wedgwood, a także światowej sławy klasyczne serwisy jak Biała Maria czy Sanssouci marki Rosenthal. Szukając ponadczasowej i niezobowiązującej zastawy, nie można przejść obojętnie obok kolekcji ASA Selection. Wielbicielom szkła przypadną do gustu wyroby marki Leonardo oraz Vidivi. 

Kompletowanie podstawowej zastawy stołowej na specjalne okazje warto zacząć od wyboru dużych talerzy, które będą najbardziej uniwersalne. Standardowo wykorzystuje się takie, o średnicy 26-27cm, które są bazą i będą służyć zarówno do serwowania dań obiadowych, jak i kolacji. Kolejno nakrycie dopełniamy mniejszym talerzem o średnicy ok. 21 cm służącym do przystawek. Taki talerz będzie także świetnym rozwiązaniem podczas śniadania czy podwieczorku. Ostatnim elementem kompletu obiadowego są talerze głębokie, które z powodzeniem możemy zastąpić miską tworząc bardziej nowoczesną zastawę obiadową. Średniej wielkości miski sprawdzą się także do serwowania musli, sałatek owocowych, deserów czy ulubionych przekąsek, takich jak orzechy, które zawsze warto mieć pod ręką.

Podczas bardziej uroczystych posiłków organizowanych z powodu specjalnych okazji warto dopełnić nakrycie małym talerzykiem na pieczywo, który umieszczamy razem z nożem do masła u góry, po lewej stronie.

Naczynia do napojów

Istotnymi elementami serwisu obiadowego są naczynia do napojów. Wybierając szklanki, filiżanki i kubki, warto zwrócić uwagę na to, by we właściwy sposób komponowały się kolorystycznie z pozostałymi częściami kompletu. Wówczas zastawy stołowe będą prezentować się estetycznie i elegancko.

Szklanki, kubki czy filiżanki zarówno do herbaty, jak i do kawy powinny znajdować się po prawej stronie. Jeśli jednak nasz stół nie jest zbyt dużych rozmiarów, nakrycie deserowe możemy rozłożyć po głównym posiłku. Duże filiżanki w zastawie stołowej będą z pewnością przydatne, jeśli jesteśmy amatorami sporej kawy czy herbaty, np. podczas śniadania. Wysokie i duże kubki oraz szklanki będące częścią serwisu to odpowiednia propozycja dla tych, którzy lubią mieć pod ręką ulubiony napój. Mogą być one nieodłącznym elementem każdego kompletu obiadowego używanego w trakcie specjalnych okazji.

Elegancka i praktyczna zastawa stołowa

Głównym zadaniem każdej zastawy stołowej jest umożliwienie spożywania i serwowania dań podczas specjalnych okazji i nie tylko. Komplety są niezwykle pomocne w organizacji. Stosuje się je do podawania jedzenia w trakcie posiłku – nasze wyroby świetnie spisują się podczas pierwszego i drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Z powodzeniem wykorzystują je osoby indywidualne w swoich mieszkaniach i z chęcią sięgają po nie wszelkiego rodzaju lokale gastronomiczne.

Zachęcamy do zamawiania naszych zastaw stołowych, czyli filiżanek, kubków, zaparzaczy do kawy, cukierniczek i kompletnych zestawów porcelanowych, właścicieli i menadżerów restauracji, kawiarni, cukierni, barów, stołówek i innych miejsc, w których podaje się klientom oraz gościom jedzenie. Wykorzystanie eleganckich serwisów w takich placówkach staje się coraz popularniejsze.

Piękne i funkcjonalne stołowe serwisy obiadowe

W skład każdej zastawy stołowej wchodzą zarówno rozmaite naczynia, jak i sztućce do podawania i spożywania posiłków. Jej podstawowym elementami są zatem noże, łyżki i łyżeczki oraz widelce, których kształty i wielkość powinny być dopasowane do konkretnego dania. Inne wyroby w serwisie stosuje się do jednodaniowego śniadania niż w trakcie wystawnego, bogatego obiadu. Pod tym kątem powinno się dobierać także pozostałe części składowe zestawu porcelanowego czy szklanego, takie jak filiżanki, kubki, zaparzacze do kawy czy cukierniczki. Wówczas stołowy komplet obiadowy będzie dobrany w praktyczny sposób.

Zdajemy sobie sprawę z różnorodności potrzeb i specjalnych okazji, z myślą, o których nasi klienci kupują obiadową zastawę stołową, w związku z czym oferujemy ją w bardzo wielu odmianach. W zależności od indywidualnych wymagań i stylistyki wykończenia danego pomieszczenia zdecyduj się na eleganckie i pełne kunsztu serwisy obiadowe – zestawy porcelanowe z elementami ozdobnymi lub minimalistyczne komplety, które doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Pod względem ilości i pojemności filiżanki, kubki, zaparzacze do kawy czy cukierniczki powinny zostać dopasowane także do liczby osób zasiadających przy stole i spożywających posiłek. Odpowiednio wyposażony komplet umożliwia organizowanie większych uroczystości na specjalne okazje. W trakcie ich trwania odpowiedni serwis może okazać się niezbędny.

Zastawa stołowa na każdą okazję

Bez względu na cenę, design i rodzaj zamówionej zastawy stołowej nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością wykonania i piękną estetyką. Atrakcyjnie prezentujące się elementy serwisu zjawiskowo wyglądają rozłożone na stole, jednak tak samo dobrze spisują się jako dekoracje pomieszczenia znajdujące się na półce w szklanej szafie. Będą świetnym wyborem na elegancką kolację z rodziną i przyjaciółmi. Serwisy obiadowe doskonale sprawdzą się podczas każdej specjalnej okazji. Poza tym skutecznie podkreślą wytworny charakter spotkania i mogą okazać się interesującym tematem do rozmów. Poszukując elementów kompletu stołowego, warto przejrzeć ofertę sklepu internetowego Mensa Home.