Cellini

 
Kolekcja Cellini marki Villeroy&Boch swą nazwę zyskała dzięki włoskiemu artyście doby renesansu Benvenuto Celliniemu. Bogate ornamenty to inspiracja i hołd dla architektury okresu odrodzenia. Roślinny, filigranowy motyw reliefu doskonale współgra z bielą i prostotą porcelany. Ta luksusowa i elegancka zastawa stołowa nada wyjątkową oprawę spotkaniom w gronie rodziny i przyjaciół. 
 
Wzór Cellini zdobi klasyczne kształty półmisków do serwowania, misek czy filiżanek i kubków. Zróżnicowane, zaokrąglone kształty składają się na klasyczny design, który pozwoli rozkoszować się i celebrować każdy posiłek. Naczynia z tej kolekcji zostały wykonane z porcelany premium, nadają się do mycia w zmywarce oraz użytku w kuchence mikrofalowej.
 
Porcelana Premium to rodzaj porcelany opracowany przez firmę Villeroy&Boch z połączenia klasycznej vitro-porcelany z ceramiką. Ze względu na szczególne praktyczne i estetyczne zalety tego materiału, zastawy stołowe Villeroy&Boch z powodzeniem nadają się do mycia w zmywarce oraz użytkowania w kuchence mikrofalowej. Porcelana Premium to niezwykle wytrzymały na uszczerbienia i zarysowania materiał, który zachowa świetny wygląd przez długie lata.