Wedgwood Jasper Conran Chinoiserie White

Kolekcja Jasper Conran Chinoiserie White jest interpretacją brytyjskiego trendu XVIII-wiecznego wzornictwa Dalekiego Wschodu. Znajdziemy tutaj bogactwo egzotycznych kwiatów, liści i tropikalnych ptaków w tonacji granatowo-błękitnej na świeżym białym tle.

Jasper Conran jest jednym z wiodących projektantów mody i autorytetem w dziedzinie brytyjskiego stylu. W swojej karierze trwającej ponad trzydzieści lat zasłynął z tworzenia czystych, prostych i nowoczesnych klasyków. W roku 2001 projektant nawiązał współpracę z firmą Wedgwood co zaowocowało powstaniem kilku kolekcji porcelanowej zastawy stołowej.

Kolekcja jest w ofercie od 2005 roku. Wykonana została z najwyższej jakości porcelany kostnej charakteryzującej się przyjemną mleczno-białą barwą, nieskazitelną gładkością oraz trwałością. Kolekcja wyróżnia się nowoczesnym i funkcjonalnym kształtem oraz oryginalnym dekorem. Pozwala również na swobodne łączenie produktów w obrębie pozostałych kolekcji projektu Jaspera Conrana dzięki zachowaniu spójnych kształtów poszczególnych elementów oraz zastosowaniu do produkcji jednego rodzaju porcelany.