Wedgwood Jasper Conran Gold

Kolekcja Jasper Conran Gold jest klasycznym przykładem idealnie czystej i minimalistycznej zastawy stołowej ozdobionej 22-karatową złotą lamówką. Wybrane elementy zastawy dodatkowo zaakcentowano szerokim złotym pasem umieszczonym wokół krawędzi produktu. Aby podkreślić nowoczesny i surowy charakter kolekcji naniesione  złoto zostało delikatnie zmatowione.

Jasper Conran jest jednym z wiodących projektantów mody i autorytetem w dziedzinie brytyjskiego stylu. W swojej karierze trwającej ponad trzydzieści lat zasłynął z tworzenia czystych, prostych i nowoczesnych klasyków. W roku 2001 projektant nawiązał współpracę z firmą Wedgwood co zaowocowało powstaniem kilku kolekcji porcelanowej zastawy stołowej.

Kolekcja jest w ofercie od 2014 roku. Wykonana została z najwyższej jakości porcelany kostnej, nieskazitelnie gładkiej o przyjemnej mleczno-białej barwie, którą pięknie podbija warstwa złota naniesiona wokół krawędzi.

Kolekcja charakteryzuje się nowoczesnym, funkcjonalnym kształtem oraz prostym złotym zdobieniem. Pozwala na swobodne łączenie produktów w obrębie białych kolekcji projektu Jaspera Conrana dzięki zachowaniu spójnych kształtów poszczególnych elementów oraz zastosowaniu  do produkcji jednego rodzaju porcelany.