Wedgwood Jasper Conran Pin Stripe

Kolekcja Jasper Conran Pin Stripe jest inspirowana precyzyjnymi liniami brytyjskiego krawiectwa. Powierzchnia poszczególnych elementów zastawy pokryta została niezwykle cienkimi regularnymi liniami. Granatowa barwa zdobienia nawiązuje do  klasycznych zdobień na porcelanie a platynowa lamówka  nadaje jej nowoczesny miejski charakter.

Kolekcja wyróżnia się nowoczesnym i funkcjonalnym kształtem oraz prostym a jednocześnie hipnotyzującym dekorem. Pozwala również na swobodne łączenie produktów w obrębie pozostałych kolekcji projektu Jaspera Conrana dzięki zachowaniu spójnych kształtów poszczególnych elementów oraz zastosowaniu  do produkcji jednego rodzaju porcelany.

Jasper Conran jest jednym z wiodących projektantów mody i autorytetem w dziedzinie brytyjskiego stylu. W swojej karierze trwającej ponad trzydzieści lat zasłynął z tworzenia czystych, prostych i nowoczesnych klasyków. W roku 2001 projektant nawiązał współpracę z firmą Wedgwood co zaowocowało powstaniem kilku kolekcji porcelanowej zastawy stołowej.

Kolekcja jest w ofercie od 2008 roku. Wykonana została z najwyższej jakości porcelany kostnej charakteryzującej się przyjemną mleczno-białą barwą, nieskazitelną gładkością oraz trwałością.