Wedgwood Jasper Conran Platinum

Kolekcja Jasper Conran Platinum jest klasycznym przykładem idealnie czystej i minimalistycznej zastawy stołowej ozdobionej platynową lamówką. Wybrane elementy zastawy dodatkowo zaakcentowano szerokimi platynowymi pasami regularnie rozmieszczonymi na powierzchni produktów. Dzięki idealnemu wypolerowaniu platynowych powierzchni uzyskano efekt lustrzanego odbicia. Gra światła i odbijających się obrazów czyni tę zastawę niezwykle oryginalną i intrygującą.

Kolekcja umożliwia stworzenie kompletnej eleganckiej i niepowtarzalnej zastawy stołowej  w nowoczesnym i funkcjonalnym kształcie. Pozwala również na swobodne łączenie produktów z innymi kolekcjami projektu Jaspera Conrana dzięki zachowaniu spójnych kształtów poszczególnych elementów oraz zastosowaniu do produkcji jednego rodzaju porcelany.

Jasper Conran jest jednym z wiodących projektantów mody i autorytetem w dziedzinie brytyjskiego stylu. W swojej karierze trwającej ponad trzydzieści lat zasłynął z tworzenia czystych, prostych i nowoczesnych klasyków. W roku 2001 projektant nawiązał współpracę z firmą Wedgwood co zaowocowało powstaniem kilku kolekcji porcelanowej zastawy stołowej.

Kolekcja jest w ofercie od 2005 roku. Wykonana została z najwyższej jakości porcelany kostnej, nieskazitelnie gładkiej o przyjemnej mleczno-białej barwie, którą pięknie eksponuje platynowy dekor. Kolekcja charakteryzuje się nowoczesnym, funkcjonalnym kształtem oraz prostym zdobieniem w postaci platynowej lamówki i szerokich pasów.