Wedgwood Jasper Conran Strata

Kolekcja Jasper Conran Strata powstała z potrzeby urozmaicenia czystej białej formy porcelany. Poprzez ozdobienie jej delikatnymi wytłaczanymi nie regularnymi liniami stworzono porcelanę mniej formalną charakteryzującą swobodny codzienny styl.

Jasper Conran jest jednym z wiodących projektantów mody i autorytetem w dziedzinie brytyjskiego stylu. W swojej karierze trwającej ponad trzydzieści lat zasłynął z tworzenia czystych, prostych i nowoczesnych klasyków. W roku 2001 projektant nawiązał współpracę z firmą Wedgwood co zaowocowało powstaniem kilku kolekcji porcelanowej zastawy stołowej.

Kolekcja jest w ofercie od 2001 roku. Wykonana została z najwyższej jakości porcelany kostnej charakteryzującej się przyjemną mleczno-białą barwą, nieskazitelną gładkością oraz trwałością. Kolekcja wyróżnia się nowoczesnym i funkcjonalnym kształtem oraz subtelną linearną fakturą. Pozwala również na swobodne łączenie produktów w obrębie pozostałych kolekcji projektu Jaspera Conrana dzięki zachowaniu spójnych kształtów poszczególnych elementów oraz zastosowaniu  do produkcji jednego rodzaju porcelany