Wedgwood Wild Strawberry

Kolekcja Wild Strawberry marki Wedgwood zainspirowana została by uwiecznić urok angielskiej wsi. Serię stworzono w 1965 roku. Szybko stała się bestselerem uwielbianym na całym świecie po dzień dzisiejszy. Linia została udekorowana delikatnym wzorem liści, owoców i kwiatów skromnej dzikiej truskawki, które stanowią czarującą scenerię. Dopełnieniem tego niezwykle lekkiego i sielskiego zdobienia jest  ręcznie nanoszona lśniąca złota lamówka okalająca brzegi naczyń.

Kolekcja wykonana jest z najwyższej jakości kostnej porcelany, niezwykle cienkiej, o mleczno-białej barwie i idealnie wypolerowanych rantach. Linia jest mocno rozbudowana, umożliwia to stworzenie kompletnej zastawy stołowej o niezwykle wyrafinowanym i niepowtarzalnym dekorze w eleganckim i funkcjonalnym kształcie. Może również być subtelnym akcentem dla gładkiej klasycznej porcelany.

Seria Wild Strawberry prezentuje swój nieprzemijający urok jako obowiązkowy element pośród domowej porcelany, idealny do codziennego użytku w domu lub w ogrodzie w cieplejsze dni.