Każdy z nas lubi potrawy podawane w ładnej zastawie. To samo dotyczy alkoholi, wody, soków, drinków i wszystkiego co do picia. Lubimy kiedy kieliszki i szklanki są efektowne, gdy w połączeniu z alkoholem tworzą piękną całość, zaskakującą naszych gości. Obecnie szukamy “ciekawego” szkła. Szklanek, w którym możemy podawać pyszne drinki, nie tylko te alkoholowe. 

 

Jak drink to w szkle

Najchętniej wybierane i zarazem najbardziej efektowne są szklanki do drinków. Klarowne szkło niebarwione jest zawsze najbardziej neutralne i bezpieczne, gdy łączymy je z innymi elementami zastawy stołowej. Świetnie prezentują się w nich drinki na bazie soków. Szkło podkreśla ich bogatą zawartość. Aktualnie na rynku mamy szeroki wybór szkła, a producenci zaskakują cały czas nowymi formami i kształtami.

Najpiękniejsze szklanki do drinków są wykonane ze szkła przezroczystego, zupełnie neutralnego. Choć wydają się mało oryginalne, to naprawdę w prostocie tkwi ich urok. Takie szklanki mogą być bardziej lub mniej pękate, okrągłe lub kanciaste, a za każdym razem świetnie sprawdzą się do podawania soków i innych napojów. Jedne z nich będą wykonane ze szkła cienkiego, eleganckiego, a co za tym idzie niezwykle delikatnego. Inne zaś będą grubsze, masywniejsze. I choć wydają się być one bardziej trwałe, to i tak zawsze powinniśmy wybierać szkło takie, jakie odpowiada naszym zróżnicowanym gustom. 


Producenci szkła nieraz zaskakują!

Jest tyle pięknych szklanek zdobionych, tłoczonych, karbowanych, gładkich itd. Naprawdę można wybrać świetne modele. Mogą mieć także różne pojemności. Pamiętajmy, że pojemność szklanek określa też ich ciężar. Im większa tym więcej płynu pomieści, ale przez to może być ona mniej wygodna. Z drugiej strony pozwalają one na umieszczenie większej ilości np. kostek lodu. 

Szklanki do drinków nie muszą być przezroczyste, mogą być kolorowe. Jeśli takie nam się podobają i lubimy kuchnię pełną barw. Nie ma nic złego w tym, aby drinki pić w szklankach czarnych, niebieskich czy też różowych.  Kolorowe szklanki świetnie wyglądają z kolorowymi drinkami z dodatkiem soków i owoców.

Ciekawą formą podawania drinków są szklanki typu “long drink”. To rodzaj szklanek  wyraźnie smuklejszych - wąskich i wysokich. Mają one wielu zwolenników. Wysokie, efektownie się prezentują, pozwalają na ciekawe udekorowanie drinków, od słomek po owoce czy inne dodatki. 

 

image
image
image

Drinki w krysztale

Kolejnym rodzajem szklanek, w których możemy podawać różnego rodzaju drinki, soki są szklanki kryształowe. Nie musimy się obawiać, że są one dedykowane tylko np. do picia whisky. Owszem tak się przyjęło, ale nie jest błędem wykorzystanie ich do innego rodzaju alkoholu. Szklanki kryształowe pięknie załamują światło i świetnie się prezentują na stole. Jest to dość oczywiste, ponieważ to właśnie ten rodzaj szkła stworzony został do bycia efektownym i estetycznym. Szklanki kryształowe są również bardzo efektowne, gdy chcemy podkreślić rangę imprezy. Podany w nich alkohol będzie robił naprawdę niesamowite wrażenie. 

Nie należy się bać, że są one zarezerwowane tylko dla tradycjonalistów. Obecnie kryształ ma też niezwykle nowoczesną formę, co sprawdza się idealnie we wnętrzach nowoczesnych, wręcz loftowych. 

 


Istotne szczegóły

Wiele kolekcji szklanek tworzone jest w taki sposób, że w danym stylu można kupić zarówno wysoką jak i niską szklankę. Takie połączenie jest bardzo spójne, efektowne i estetyczne, i zawsze będzie się świetnie prezentować na stole. Większość szklanek nadaje się do mycia w zmywarce. Należy jednak pamiętać, szkło było efektowne to musi być ono czyste, bez smug i zacieków. Pamiętajmy, aby nie wkładać do zmywarki szklanek i kieliszków wraz z tłustymi patelniami i garnkami. 
Dzięki temu, nawet najprostszy drink, który nie musi być tylko drinkiem alkoholowym, może być podany w pięknych, estetycznych szklankach. Pozwólmy sobie na wybór właściwych, efektownych, niższych bądź wyższych, mniejszych lub większych. Po prostu takich, które będą zachwycały nas i naszych gości.

 

ZOBACZ WSZYSTKIE SZKLANKI