Z pomocą przychodzą nam pióra…

Jedną z najprzyjemniejszych miotełek jest z pewnością miotełka ze strusich piór. Z takiego akcesoria aż chce się korzystać. Świetnie wygląda, a do tego jest naprawdę przydatna. Jej główną zaletą jest to, że naprawdę świetnie zmiata kurze. Strusie pióra już od wielu lat były znane z właściwości łapania kurzu. Dużym atutem jest również to, że jest ona wykonana z naturalnych i w pełni biodegradowalnych elementów, a przy tym spełnia swoją funkcję w 100%. Używając jej, nie musimy używać żadnych dodatkowych detergentów, aerozoli itp. Po prostu sama zbiera wszystko, jak należy. Idealnie sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach: półki z książkami, żyrandole i oświetlenie, a nawet obrazy, karnisze itd. Pióra fantastycznie łapią kłęby kurzu, a tym samym nie rysują czyszczonych powierzchni, co świetnie sprawdza się właśnie przy meblach czy też ekranach telewizorów. Czyszczenie jej jest bardzo proste, po prostu należy ją wytrzepać i znów możemy łapać kurz. Dość długa rączka, czasem nawet teleskopowa, jest bardzo ergonomiczna i nie obciąża dłoni, pozwalając “miotać” ją na każdej powierzchni.

 

Szczotki - czyli narzędzia codziennego użytku

Trudno nie wspomnieć o wszystkich małych i mniejszych szczotkach, z których korzystamy w kuchni. Szczotki, szczoteczki do czyszczenia butelek, termosów itp. są zazwyczaj niewielkie, wąskie, ale dzięki nim możemy dostać się do niejednego zakamarka naszych naczyń.
Doceniają je najbardziej mamy, które muszą dokładnie czyścić butelki po mleku swoich pociech, ale świetnie sprawdzą się też do czyszczenia chociażby bidonów. 
Bardzo przydatne są również szczotki z dozownikiem. Możemy dodać do nich płyn, a po naciśnięciu uwolnić jego odpowiednią ilość, dzięki temu mycie naczyń, szczególnie patelni, brytfann i garnków jest naprawdę dużo łatwiejsze i nawet przyjemne.

 

Jakie jeszcze mogą być szczotki?


Obecnie chyba najchętniej kupowane, zresztą bardzo łatwo dostępne, są szczotki wykonane z mikrofibry. Mikrofibra ma doskonałe właściwości chłonące, świetnie zbiera różnego rodzaju zabrudzenia, możemy ją moczyć i prać. Możemy też spryskać ją sprayem, chociażby do zbierania kurzu. Jest bardzo elastyczne, świetnie sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach. Spełnia swoją rolę w 100%, doskonale zbiera chociażby pajęczyny z zakamarków, czy też pył i kurz zza łóżek. Warto posiadać taką w domu, bo na pewno się przyda.

Coraz więcej zwolenników posiada szczotki, które są wykonane z włosia naturalnego, które jest zarówno ekologiczne i higieniczne. Przykładem są szczotki wykonane z włosia końskiego. Mogą mieć one różne formy, krótką i długą, odpowiednią do powierzchni, którą chcemy wyczyścić. Drugim są szczotki do kurzu z włosia koziego, cudownie miękkie, bez problemu radzące sobie z kurzem, dodatkowo nierysujące czyszczonej powierzchni. Są bardzo delikatne, a zarazem skuteczne. Sprzątanie tego typu szczotkami jest naprawdę bardzo przyjemne, musimy jednak mieć na uwadze, że są one droższe od zwykłych, tradycyjnych szczotek, chociażby tych z mikrofibry, ale moim zdaniem są one warte swojej ceny. Doskonale chłoną i zbierają kłęby kurzu, przy tym “ współpraca” z nimi to czysta przyjemność.

Ciekawa, chociaż zapomniana, jest szczotka stołowa. Pewnie następuje teraz duże zdziwienie. Szczotka stołowa to nic innego jak szczotka, za pomocą której szybko i sprawnie pozbędziemy się okruchów ze stołu. Doskonale wiadomo, że okruchy to zmora, trudno je zebrać, najczęściej kończy się tak, że lądują pod stołem i wszędzie wokół. Taki mały pomocnik pomoże nam je ujarzmić. 

image
image
image

 

Szczotka to czasem obowiązek

Kolejna, może mniej przyjemna, ale bardzo przydatna, wręcz niezbędna, jest szczotka do WC. Trudno wyobrazić sobie brak jej obecności w toalecie. Naturalne jest to, że jest po prostu potrzebna. Obecny wygląd szczotek do WC zaskakuje. Potrafią być naprawdę bardzo pięknie wykonane, więc idealnie wpasowują się w estetykę toalet czy łazienek. Najczęściej są smukłe, idealnie mieszczące się w małych pomieszczeniach, będące estetycznym uzupełnieniem wyposażenia. Jaką wybrać, skoro tak naprawdę interesuje nas głównie jako element czyszczący. Jeśli nie chcemy wymieniać jej co chwilę, to warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów jest ona wykonana. Najtrwalsze będą te ze stali 18/10 i tworzywa sztucznego, ale tego wysokiej jakości. Stal najczęściej wybierana jest z prostej przyczyny -  jest odporna na korozję, a to ważne, bo przecież w łazienkach mamy środowisko wilgotne. Przy wyborze szczotki do WC należy zadać sobie pytania: czy jest ona wystarczająco szeroka i wytrzymała, czy jest elastyczna i dociera w każdy zakamarek? 

Ogromnym plusem są szczotki do WC, które mają możliwość dokupienia szczotki zamiennej. Szczotka po prostu się niszczy, ściera poprzez pracę i warto ją wymieniać co jakiś czas. Zwracajmy uwagę na ten szczegół, bo przecież jest to jeden z najbardziej podatnych na zniszczenia i rozwój bakterii element. 

Obecnie pojawiają się na rynku takie egzemplarze, które nie są wolnostojące, ale mają możliwość przymocowania do ściany. Zawieszona szczotka to naprawdę świetny pomysł. Szczotka nie będzie wędrowała nam po łazience, jej montaż jest bardzo prosty, a swoją rolę czyszczącą i tak wykonuje prawidłowo. Wydawać by się mogło, że wygląd, kolor szczotki do WC musi być klasyczny: biały, czarny czy też stalowy. Jeśli jesteśmy gotowi na pewne szaleństwo - może być ona w kolorze naprawdę intensywnym. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprzątać na kolorowo. 

 

Pewnie wielu z Was uważa, że to tylko szczotki, ale jak widać, mają one wiele zastosowań. Po prostu każdy z nas korzysta z nich w domu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Od zamiatania w kuchni, po czyszczenie kaloryferów. A nikt nie powiedział, że sprzątanie musi być udręką… Po prostu musimy mieć odpowiednie narzędzia. 

 

ZOBACZ WSZYSTKIE AKCESORIA DO SPRZĄTANIA