Historia Mensa Home

image
image

„Jestem w sklepie u Kowalika” - jak to wszystko się zaczęło

Przygoda Mensy Home rozpoczęła się długo przed powstaniem nazwy.
W 65-tysięcznym mieście w Polsce żyła sobie pewna pięcioosobowa rodzina. Na jej czele stał prawdziwy biznesman. Nie zależnie od branży jaką się zajmował, a było ich naprawdę wiele: od kosmetyków, po farby do wnętrz; zawsze trzymał się swoich zasad. Niektóre były dziwne, na przykład, aby nie za często myć podłogi, ponieważ wtedy widać było, ile osób przewija się przez sklep. Inne były bardziej przyziemne, jednak wymagały ogromu dyscypliny, ale wszystkie razem zapewniały rodzinie dobre życie.
Z upływem lat dorastające dzieci zaczęły okazywać biznesowe smykałki, decydując się na coraz to większe przedsięwzięcia. Jednak życie to nie piękna bajka i nastał czas niespodziewanego pożegnania. Od tego momentu dwóch braci razem z siostrą, zmuszeni przez los, wzięli na swojej barki ciężar ojcowskiej firmy.
Po pewnym czasie gdy zainteresowania rodzeństwa ukierunkowały się w różne strony postanowiono
podzielić firmę na trzy. I tak najmłodszy syn wraz ze swoją żoną rozpoczął handel szkłem i porcelaną.

image
image
image

Drugie pokolenie u władzy - faktyczne narodziny Mensy

W tamtym czasie czasie znakiem rozpoznawalnym firmy było niebieskie „kowalik” na żółtym tle.
Pierwszy sklep poza granicami rodzinnego miasta został otwarty w Poznaniu. Potem już wszystko potoczyło się lawinowo: nowe lokalizacje sklepów, nowi europejscy, a krótko potem światowi dostawcy, rozszerzenie asortymentu o sprzęt kuchenny i dekoracje oraz zmiana nazwy.
Pierwszy człon Mensa - to z łaciny stół. Jest to centralne miejsce wspólnej przestrzeni domowników, przy którym zaspokajamy nie tylko fizyczny głód, ale także potrzebę bliskości i rozmowy. Przy stole przyjmujemy także gości, aby móc poczęstować ich najlepszymi domowymi przysmakami. Wierzymy, że to właśnie ten prosty, acz niezwykły mebel jest sercem domu. Co wyjaśnia drugi wyraz naszej nazwy: Home. Zasięgnęliśmy do języka angielskiego, gdyż bardzo dobrze widać tutaj różnicę pomiędzy domem a domem. Nie chodzi nam o sam piękny budynek, dla nas przede wszystkim liczą się relacje z ludźmi, domownikami i przyjaciółmi.


Współczesność

Obecnie Mensa Home, albo jak w skrócie lubią nazywać nas klienci „Mensa” składa się z 9 salonów stacjonarnych.
Oferujemy produkty wyposażenia wnętrz klasy premium - zastawy stołowe, akcesoria kuchenne, wyposażenie ogrodu, ale i wiele więcej. A w naszym asortymencie zwracamy szczególną uwagę na najwyższą jakość towarów, które powstają zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i dbałością o środowisko naturalne.
Od lat naszym celem jest umożliwienie Polakom prestiżowego i komfortowego życia, bo wiemy, że każdy z nas na nie zasługuje. Dążymy do tego poprzez oferowanie bezpiecznych i eleganckich produktów najwyższej klasy!


Jak dbamy o naszą przyszłość?

Staramy się zaspokajać dzisiejsze pragnienia naszych klientów bez narażania przyszłych generacji, ponieważ jako firma rodzinna doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o dobro naszych potomków.
Zwracamy ogromną uwagę, czy firmy, z którymi współpracujemy działają według zasad zrównoważonego rozwoju i wdrażają politykę rozsądnej produkcji.
Nasze codzienne działania to także pakowanie produktów w sposób jak najbardziej ekologiczny, bo wierzymy, że małe czyny mogą zmienić świat.