Rytuał pieczenia chleba w Twoim domu
 
Zapach świeżo upieczonego chleba jest tym, co kojarzy się z domową atmosferą i przytulnym klimatem. Jego niepowtarzalny smak zachwyca każdego, kto kiedykolwiek miał możliwość go spróbować. Wielu z nas marzy, by zrobić to ponownie. Okazuje się, że coraz chętniej podejmujemy się samodzielnych wypieków, chcąc na nowo zachwycić się aromatem i chrupiącą skórką ciepłego bochenka. Przygotuj niezbędne pojemniki i formy do chleba i przekonaj się, że pieczenie może być łatwe i przyjemne.
 
 
Domowy chleb dobry na wszystko
 
Jednym ze wspomnień kojarzących się z dzieciństwem jest zapach domowego chleba, który nasze mamy i babcie przygotowywały dla całej rodziny. Aromat, który wtedy czuliśmy, został w pamięci aż do tej pory. Kto nie chciałby powrócić na nowo do dawnych, beztroskich czasów? Okazuje się, że coraz więcej osób szuka przepisów i decyduje się na pieczenie w domowych warunkach. Chcemy nie tylko poczuć wyjątkowy zapach, ale także posmakować świeżego pieczywa. Pieczenie chleba kojarzy się z pewnym rytuałem i szacunkiem do niego, ponieważ właśnie tego nauczyli nas nasi przodkowie. Możemy zaangażować do tego zadania całą rodzinę i wspólnie spędzić czas w kuchni.
 
 
Jak zrobić chleb?
 
Dostępnych jest mnóstwo przepisów na chleb, jednak jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z wypiekami, proponujemy Ci rozpoczęcie od tych najprostszych. Niezbędne będą miski i formy do chleba. Na liście niezbędnych składników znajdują się: mąka, drożdże, olej, woda, sól i cukier. W zależności od własnych preferencji możesz dodać także czarnuszkę, len, otręby lub inne przyprawy i ziarna. Na nieduży bochenek wystarczy Ci:
500 g mąki,
7 g suchych drożdży,
2 łyżeczki soli i 2 łyżeczki cukru,
2 łyżki oleju,
ok. 400 ml ciepłej wody.
 
Najpierw wymieszaj ze sobą wszystkie suche składniki, a następnie dodaj płynne. Możesz przygotować także rozczyn z drożdży, wody i cukru, jeżeli nie chcesz używać suchych drożdży. Wyrabianie ciasta zazwyczaj trwa około 15-20 minut. Po zakończeniu wyłóż gotową masę do foremki pokrytej tłuszczem, a następnie odstaw ją w ciepłe miejsce. W chwili, gdy ciasto wyrośnie i zbliży się do brzegów formy, umieść je w piekarniku rozgrzanym do 240°C. Później zmniejsz temperaturę do 200°C, a po około 50 minutach chleb będzie gotowy.
 

 

image
image
image

 
Satysfakcja z własnego wypieku
 
Chcąc zająć się wypiekiem pieczywa, przygotuj nie tylko składniki, ale także naczynia, bez których przygotowanie chleba nie byłoby możliwe. Pracę ułatwią Ci miski o różnych pojemnościach, waga kuchenna i sitko do przesiewania mąki. Mała przyda się do wykonania rozczynu, a w dużej wygodnie wymieszasz ciasto. Podstawą są formy do chleba, najlepiej z powłoką nieprzywierającą, dzięki czemu bez trudności wyjmiesz z nich świeżo upieczony produkt. Bardzo ważne są także pojemniki do pieczywa, które pozwolą Ci na zachowanie świeżości wypieków na dłużej. Może przydać Ci się chlebak, jeśli planujesz rozpocząć swoją długotrwałą przygodę z pieczeniem.

 
 
Świeży bochenek podano do stołu!
 
Chcesz zaskoczyć swoich domowników lub gości własnoręcznie przygotowanym, domowym chlebem? Podaj go w eleganckim koszyku, obok ustaw maselniczkę oraz młynek do pieprzu i soli. Możesz mieć pewność, że wszystkie inne dodatki spożywcze zejdą na drugi plan, gdy wszyscy posmakują Twojego domowego wypieku.
 
Zadbaj, aby na stole nie zabrakło ostrego, dużego noża z ząbkami, który doskonale sprawdza się do krojenia pieczywa – taki model znajdzie się w każdym polskim domu. Praktycznym elementem będzie także wyprofilowany i zaokrąglony nóż do masła oraz podstawowe sztućce, które ułożysz obok każdego talerzyka. Pamiętaj, że posiłek podany w eleganckiej oprawie smakuje jeszcze lepiej. Przygotuj gorącą herbatę w dużym dzbanku, a do filiżanek nalej aromatyczną kawę. Możesz mieć pewność, że zachwycisz każdą osobę siedzącą przy stole!
 
image
image
image
 

Ciesz się domowym chlebem z akcesoriami od Mensa Home!
 
Domowe pieczenie chleba powoli wraca do łask. Proste przepisy sprawiają, że na wypiek decyduje się coraz więcej osób i robią to z powodzeniem! Wystarczy, że przygotujesz niezbędne składniki, a akcesoria z Mensa Home ułatwią Ci całe zadanie. Przekonaj się, że pieczywo przygotowane własnoręcznie, z pasją i zaangażowaniem to doskonała podstawa każdego posiłku.

 

 


ZOBACZ WIĘCEJ PRODUKTÓW