Rok 2023 upłynie pod znakiem nowych i powracających trendów wnętrzarskich. Dominującym nastrojem będzie uspokajająca atmosfera domowego SPA, nie brak także radosnych i zabawnych dodatków - w tej roli doskonale sprawdzą się włoskie akcesoria Alessi. Romantyczna angielska porcelana wprowadzi nieco koloru do minimalistycznie urządzonej kuchni czy jadalni, a luskusowe szkło Bohemia będzie doskonale komponowało się z urządzonymi wnętrzami z poprzedniego sezonu, przełamując jednocześnie ich monotonię. Najważniejszym wyzwaniem nadchodzącego sezonu jest wykreowanie przestrzeni, która będzie stanowiła azyl dla ciała i duszy, przy jednoczesnym poszanowaniu planety i jej potrzeb. Sprawdźcie Państwo, jak założenia te realizuje najnowsza oferta Mensa Home.

Nowości 2023 do wnętrz dla każdego

Obecnie w designie moda straciła na znaczeniu na rzecz indywidualnej ekspresji. Zmiast o dominującyh trendach mówi się raczej o łączeniu stylów projektowania. Dalej modne są powierzchnie z drewna, marmuru czy innych naturalnych materiałów, wyraziste oświetlenie i mieszane wykończenia metalowe. Jeśli chodzi o meble, powracają wpływy z lat 60. i 70. Entuzjazm, kolor i atmosferę dobrej zabawy wprowadzą do kuchni awangardowe akcesoria Alessi. Świadomość ekologiczna każe zaintersować się stylem vintage, który świetnie reprezentuje angielska porcelana. Nadal w modzie jest dyskretny luksus - bogate tekstylia oraz szkło i kryształy Bohemia dodadzą blasku nawet najskromniejszym wnętrzom.

Nieśmiertelny marmur i drewno

Trwałe meble i materiały doskonale wpisują się w trend ekologiczny - są ponadczasowe i piękne przez kolejne dziesięciolecia. Jednym z bohaterów sezonu jest marmur. Mocno żyłkowane blaty dodadzą niepowtarzalnego i dramatycznego akcentu każdej kuchni lub łazience. Opcją jest także "Venato Imperial" - kolekcja porcelany Very Wang, inspirowaną tym kamieniem. Niezastąpione jest również drewno, szczególnie to o wyrazistej fakturze, które wprowadza do wnętrzna spokój i poczucie kontaktu z naturą. Ten spokojny klimat można podkreślić eleganckimi dodatkami ze szkła o falowanych, obłych formach.

Modne kolory i odważny akcent

Trendy kolorystyczne na rok 2023 koncetrują się na wpływie barw na ludzkie samopoczucie. Ma on być pozytywny i podnoszący na duchu. Na pierwszy plan wysuwa się spektrum nowych tonów neutralnych:
•    ziemiste brązy,
•    odcienie pieczarki,
•    beże,
•    szarości w cieplejszych odcieniach.
Przyszedł czas na zabawę kolorem. Instytut Pantone wybrał w tym roku odcień Viva Magenta, kojarzący się z maksymalistyczną estetyką. Użycie go na większych powierzchniach wymaga pewnej odwagi, ale jeden detal w tej tonacji nie zdominuje przetrzeni. Intensywne kolory można wprowadzać także pod postacią dodatków i akcesoriów, co realizuje firma Alessi, oferująca radosny i barwny design.

 

Surowa kuchnia i przyjemne tekstylia

Na fali ekologizmu rośnie zainteresowanie stylem vintage. Jego elementy nieśmiało wkraczają do kuchni i jadalni, kontrastując z modnym do niedawna minimalizmem. Najnowocześniejsze akcesoria kuchenne nawiązują pod względem formy do designu z lat 70. Warto zaopatrzyć się także w zabawne słoiki na ciastka, sentymentalne kubki, a także kolorowe ściereczki i inne tekstylia kuchenne, które dodadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku. W ten trend doskonale wpisuje się ekskluzywna porcelana z motywami roślinnymi, inspirowana angielskim ogrodem. Jej pastelowe kolory, dyskretne złocenia i bogata ornamentyka pozwolą rozkoszować się każdą chwilą nad kubkiem kawy czy herbaty.

image
image
image

Zainspiruj się i odśwież swoje wnętrza

Chociaż trendy dekoracyjne na rok 2023 są niezwykle zróżnicowane, wszystkie mają potencjał, aby w nadchodzącym roku wnieść poczucie piękna, komfortu i stylu do Państwa domu. Wybór między ekologizmem, nowoczesnością a dyskretnym luksusem nie jest prosty. Czy można pogodzić romantyczną porcelanę angielską, zabawne dodatki Alessi w stylu lat 70 oraz lśniące blaskiem kryształu szkło Bohemia?  Jak nawiązać do modnych trendów, pozostając jednoczesnie  w zgodzie z własnymi preferencjami? Kreowanie eklektycznych wnętrz, łączących różne style, jest trudnym wyzwaniem, dlatego warto skorzystać z podpowiedzi i inspiracji, które czekają na Mensahome.eu.