Design to branża, w której obie płcie mają równe zasługi. Nie sposób jednak pominąć ducha kreatwyności, którą kobiety wnoszą tam, gdzie liczy się delikatność i dbałość o drobiazgi. Czy wiedzą Państwo, że dzbanek do kawy Portmeirion, filiżanki do herbaty Wedgwood czy akcesoria kuchenne Alessi są dziełami projektantek? Bez nich sklep z zastawą stołową Mensa Home nie miałby tak wiele do zaoferowania, jak ma obecnie. W Dzień Kobiet szczególnie warto celebrować ten fakt, poznając bliżej niezwykłe kolekcje i ich autorki.
 
Projekty kobiet w Mensa Home
 
Kobiety, które dzięki swoim umiejętnościom artystycznym współtworzą marki uwielbiane przez klientów na całym świecie, są obecne również w sklepie Mensa Home. Projekty Very Wang, Mirandy Kerr czy włoskich artystek charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i doskonałymi formami. Zastawa stołowa, komplety do kawy i herbaty, sztućce, dzbanki, misy i filiżanki ich autorstwa są małymi, wyrafinowanymi dziełami sztuki.
 
image
image
image

 
Kobieca ręka w Portmeirion i Royal Albert
 
Klimat angielskiej prowincji zamknięty w postaci zastawy stołowej stanowi kwintesencję stylu Portmeirion. Jego kreatorkami są kobiety, począwszy od założycielki firmy, Susan Williams-Ellis. Serie Botanic Blue, Botanic Roses czy Pomona zachwycą kolekcjonerów tradycyjnych zestawów do serwowania kawy i herbaty. Z kolei akcesoria sygnowane przez Sarę Miller czy Sophie Conran to współczesna interpretacja brytyjskiej klasyki.
Motyw angielskiego ogrodu wykorzystuje także firma Royal Albert. Romantyczną kolekcję Mirandy Kerr tworzą dzbanki, spodki i filiżanki inspirowane miłością do natury. Wszechobecny motyw piwonii i motyli, pastelowe kolory i dyskretne detale z 22-karatowego złota są ponadczasowe i subtelnie kobiece. Potrafią one wyczarować na stole nastrój radości, spokoju i optymizmu.


 
image
image
image

 
 
Miriam Mirri i Marta Sansoni: barwne formy we włoskim stylu
 
Idealnym pomysłem na wprowadzenie do kuchni nieco humoru są produkty włoskich projektantek dla Alessi. Marta Sansoni wykorzystała dekoracyjny motyw ażuru w serii różnokolorowych mis „Cactus” — umożliwiają one podglądanie owocowej zawartości. W kolekcji znajdują się też serwetniki, koszyczki na przyprawy i inne akcesoria kuchenne. Projekty Miriam Miri łączą zabawę formą z solidną wiedzą o konstrukcji i materiałach. Na szczególną uwagę zasługuje także kolorowa seria misek i pojemników na karmę dla domowych pupili.

 
Subtelna i elegancka Emma Silvestris dla Alessi
 
Poszukują Państwo unikalnych projektów, które będą stanowić przyjemny kontrast z codziennymi akcesoriami kuchennymi? Dzieła Emmy Silvestris to antyczne inspiracje realizowane za pomocą nowoczesnych materiałów i technologii. Słynna misa na owoce „Mediterraneo”, nawiązująca do piękna podmorskiego świata, zapoczątkowała całą kolekcję. Jej elementy stanowiące wdzięczne uzupełnienie zastawy stołowej. Projekt łączy miękkie, kobiece linie, precyzję i elegancję geometrii z fascynacją sztuką starożytnych kultur.

 
image
image
image

 
Wszechstronna Vera Wang i jej kolekcje porcelany
 
Czy świat mody ślubnej i eleganckiej porcelany mają ze sobą cos wspólnego? Vera Vang, światowej sławy nowojorska projektantka przekonuje, że są one niezwykle bliskie. Jej współpraca z brytyjską firmą Wedgwood zaowocowała kilkoma kolekcjami zastawy stołowej, które łączą wielką dbałość o szczegóły z kobiecą kreatywnością i nonszalanckim podejściem do stylu. W sklepie mensahome.pl znajdą Państwo:
Venato Imperial — filiżanki do herbaty oddają piekno marmurowego wzoru, kojarząc się z renesansowym pałacem;
Infinity — zastawa stołowa i ramki na zdjęcia symbolizują wieczną miłość za pomocą symbolu plecionej liny z pętelką;
Lace Platinum — koronkowe wzory i zmysłowy połysk platyny zdobią talerze, dzbanek do kawy i wazę;
Jardin — porcelana inspirowana Orientem i światem natury w ciepłe kwiatowe wzory wprowadza pozytywną energię.
 

 
image
image
image

 
Wybierz kolekcję od projektantki i odwiedź nasz sklep!
 
Świat kobiecego designu jest niezwykły i fascynujący, zarówno jesli chodzi o luksusową porcelanę, jak i drobne akcesoria kuchenne. Dzięki oryginalnym sztućcom, filiżankom do herbaty, dzbankom do kawy i innym elementom  wyposażenia jadalnia zyska radosny, ciepły charakter, pełen wibrujących kolorów i pozytywnych emocji. Sklep z zastawą stołową MensaHome zaprasza do wspólnej celebracji Dnia Kobiet — z tej okazji wybierzcie Państwo swoją ulubioną kolekcję pośród projektów Very Wang, Mirandy Kerr czy innych mistrzyń designu.