Za pomocą zebranych tutaj przyborów rozdrabnianie świeżych składników będzie niezwykle wydajne. W ofercie dostępne są tarki kuchenne o zróżnicowanej wielkości oczek, a także przecieraki, szatkownice i spiralizery. Przeznaczone do ścierania i szatkowania warzyw akcesoria pozwolą ograniczyć czas niezbędny do przygotowywania ulubionych dań do minimum. Wykonane z dbałością o detale produkty zostały wyprodukowane przez sprawdzone marki, m.in.:

  • Microplane,
  • Zwilling,
  • Alligator,
  • Kitchen craft
  • KitechenAid
  • WMF. 

Akcesoria do rozdrabniania – tarki kuchenne

Gulasze, pasty do makaronów czy klasyczne sałatki bazujące na warzywach można przygotować ekspresowo, korzystając z funkcjonalnych akcesoriów. Na uwagę zasługują szczególnie tarki kuchenne do ucierania marchewki czy świeżego ogórka, które dostępne są w kilku odsłonach w asortymencie Mensa Home. Wykonane z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej powierzchnie robocze mają ostre i jednocześnie bezpieczne dla użytkownika oczka o różnej średnicy. Za ich pomocą mogą Państwo przyrządzić smaczne dania w sposób wydajny.

Tarki i inne akcesoria kuchenne

Do skutecznego szatkowania świeżych warzyw można wykorzystać nie tylko tarki, ale też pozostałe akcesoria kuchenne, jakie znajdują się w tej ofercie. Obejmuje ona między innymi krajalnice umożliwiające krojenie w równe plastry ogórka, ziemniaka czy marchewki jednym ruchem ręki! Z kolei do przygotowania przecierów warzywnych czy owocowych niezbędne będą przecieraki, zaopatrzone w stalowe sitka wymienne. 

Świetną alternatywą dla modeli klasycznych są tarki obrotowe ręczne z korbą, które składają się z wkładów o różnym kształcie i rozmiarze oczek tnących. Powierzchnia robocza tych akcesoriów kuchennych również zrobiona jest ze stali nierdzewnej, dlatego nadają się one do czyszczenia w zmywarkach. Mogą Państwa zainteresować też spiralizery, które nadają świeżej marchewce czy cukinii charakterystyczny dla makaronu spaghetti kształt. Tak przygotowane składniki prezentują się bardzo efektownie i można je dodawać do sałatek i innych, lekkich dań.